wtorek, 17 września 2019 r.  Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
Wiadomości z tagiem Zwolnienia  RSS
Podatki 2020: Zwolnienie podatkowe dla marynarzy będzie szersze

Dodano: 16.09.2019 16:22 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) dochodów marynarzy będzie stosowane szerzej - wynika z nowelizacji, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. Zwolnienie obejmie nie tylko dochody z tytułu pracy na statkach pod polską banderą, ale będzie dotyczyć również marynarzy pracujących na statkach pod banderami innych krajów członkowskich Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Zwolnienie z PFRON tylko dla pracodawców prowadzących działalność wskazaną w przepisach

Dodano: 02.09.2019 19:23 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pracodawca, który chce korzystać z uprzywilejowanego traktowania przy dokonywaniu wpłat na PFRON, nie może prowadzić działalności w żadnym innym zakresie niż wskazany w jej przepisach.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Zwolnienie z VAT darowizn żywności. Tylko na rzecz OPP i z dokumentacją

Dodano: 02.09.2019 13:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Media cyklicznie podają informacje o producentach lub dostawcach żywności, a także o właścicielach lokali związanych z gastronomią, którzy wyrzucają na śmietnik żywność o bliskim terminie przydatności do spożycia, choć mogliby przekazać ją za darmo osobom potrzebującym. Nie robią oni tego jednak z obawy o podatek od darowizny, jaki musieliby zapłacić w takim przypadku - często w dużej wysokości. Obowiązek naliczania podatku nie istnieje tylko wówczas, gdy darowizna trafi do organizacji pożytku publicznego, z przeznaczeniem wyłącznie na cele działalności charytatywnej prowadzonej przez te organizacje. Odpada zatem możliwość przekazywania żywności bezpośrednio osobom potrzebującym.

Źródło: www.podatki.biz

Zwolnienie z PIT-u dla młodych niekonstytucjonalne?

Dodano: 29.08.2019 9:21 | 4 odsłon | 0 komentarzy

1 sierpnia tego roku w Polsce weszła w życie nowa ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawa o świadczeniach rodzinnych oraz ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej ze środków publicznych. Dokument wprowadził zerowy PIT dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia. Likwidacja tego 18-proc. podatku to teoretycznie korzystne rozwiązanie dla młodych pracowników. Jednak w praktyce dyskryminuje niektóre grupy płacowe, powiększa szarą strefę, a w konsekwencji może być nawet niezgodne z Konstytucją. Sytuację komentuje specjalistka ds. rynku pracy z międzynarodowego portalu Talinkme.pl, Monika Duda-Kawa.

Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone