czwartek, 19 września 2019 r.  Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Wiadomości z tagiem Związek  RSS
Zniesienie limitu 30-krotności składek. "Solidarność" jest temu przeciwna

Dodano: 18.09.2019 16:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy

"Solidarność" i Związek Pracodawców i Przedsiębiorców podpisały się wspólnie pod apelem do prezydenta, aby ewentualną ustawę o likwidacji tzw. limitu 30-krotności składek ZUS skierował do Trybunału Konstytucyjnego.

Źródło: https:

Służba zdrowia. Szpitale powiatowe w dramatycznej sytuacji

Dodano: 17.09.2019 20:57 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Sieć szpitali, która miała ułatwić pacjentom dostęp do leczenia, a dyrektorom zarządzanie placówkami, ani nie poprawiła sytuacji chorych, ani finansów większości badanych placówek. Jak wynika z raportu Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych, większość szpitali powiatowych nieustannie się zadłuża i będzie zadłużać się nadal.

Źródło: https:

PSPA: Liczba rejestracji elektrycznych aut osob. wzrosła o 89% r/r w I-VIII

Dodano: 17.09.2019 12:23 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Liczba rejestracji elektrycznych samochodów osobowych, w tym oraz hybryd typu plug-in, w Polsce wzrosła o 89% r/r w okresie od stycznia do sierpnia br., wynika z licznika elektromobilności, uruchomionego i aktualizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM). Po polskich drogach poruszają się 6 672 samochody elektryczne, które mogą korzystać z 888 stacji ładowania.

Źródło: https:

Dyrektywa o pracownikach delegowanych: Zagrożony milion miejsc pracy

Dodano: 15.09.2019 7:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Rewizja dyrektywy o pracownikach delegowanych w tym kierunku, który mamy w tej chwili okazję obserwować, jest przykładem anachronicznego protekcjonizmu i dąży do ograniczania przewag konkurencyjnych przedsiębiorców z bardzo ściśle określonego regionu w Europie - uważa Jakub Bińkowski, sekretarz Departamentu Prawa i Legislacji Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Źródło: praca.wnp.pl

Dyrektywa o pracownikach delegowanych to tylko początek złego

Dodano: 15.09.2019 7:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ambasadorowie państw członkowskich przy UE przyjęli w środę (11 kwietnia) ostateczny tekst dyrektywy o pracownikach delegowanych przy sprzeciwie Polski i Węgier. Nie jest ona dla nas korzystna. O jej konsekwencjach mówi Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Tagi: Związek
Źródło: www.pulshr.pl

Duże Rodziny: Państwo powinno dawać 500 złotych na każde małe dziecko

Dodano: 11.09.2019 7:41 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Związek Dużych Rodzin 3 Plus zachęca prezydenta i rząd, aby wprowadzili w Polsce Bon Wychowawczy. Bonem miałyby być objęte wszystkie rodziny, które mają dzieci w wieku od roku do trzech lat. Każda rodzina powinna dostać 500 złotych na dziecko.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Zniesienie 30-krotności składki ZUS. Ekspert pokazuje opłakane skutki

Dodano: 10.09.2019 11:50 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Jeśli ten pstryczek 30-krotności zostanie włączony, to trzy tysiące wysoko wykwalifikowanych miejsc pracy wyparuje do Rumunii. I to tylko w przypadku jednego, konkretnego zakładu pracy - mówił w programie "Money. To się liczy" Maciej Witucki, Prezydent Konfederacji Lewiatan. - Rozumiem ewentualną intencję, ale przeprowadzenie takiej rewolucji to jest mniej więcej jak tworzenie kołchozu w Związku Radzieckim. Boję się, że słabo się to skończy - dodał.

Mieszkanie +: niesmak na wyraźne życzenie PiS-u

Dodano: 10.09.2019 7:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nikt nie jest w stanie wybudować mieszkania za 2,5 tys. zł za mkw. Mówiliśmy o tym od samego początku, ale część opinii publicznej nam nie dowierzała – mówi dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Nie dowierzali też politycy PiS, którzy obiecali 3 mln tanich mieszkań w programie "Mieszkanie +".

Źródło: https:

Banki już czekają na europejski wyrok. Prezes ZBP ostrzega przed "niesprawiedliwością"

Dodano: 08.09.2019 12:13 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kredytów we frankach może poważnie zachwiać polskim systemem bankowym - ostrzega Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich w rozmowie z money.pl. Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój tłumaczył, dlaczego TSUE powinien bardzo dokładnie przyjrzeć się sprawie i jej skutkom dla Polski i polskiej gospodarki. Prezes ZBP zwrócił również uwagę, że rozwiązania skrajnie korzystne dla tzw. frankowiczów byłyby niesprawiedliwe dla kredytobiorców płacących od lat zobowiązanie w polskiej walucie. Więcej w materiale wideo.

Nauczyciele wyjdą na ulice. Nie chcą być bierni, mierni, ale wierni

Dodano: 08.09.2019 7:38 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Nauczyciele są podzieleni. Podział ten wynika m.in. z preferencji politycznych czy działań obecnego i poprzednich ministrów. Jeżeli kogoś dziś zadowala podwyżka na poziomie 150 zł, to oczywiście ma do tego prawo. To świadczy jednak o głębokiej pauperyzacji naszego środowiska - mówi Sławomir Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone