środa, 22 stycznia 2020 r.  Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Wiadomości z tagiem Zmiany  RSS
Zmiany w VAT wpłyną na rynek fotowoltaiki

Dodano: 22.01.2020 15:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Rok 2020 może być rekordowy dla branży instalacji fotowoltaicznych. Najprawdopodobniej dodatkowym bodźcem rozwojowym dla rynku będzie ujednolicona stawka VAT na instalacje fotowoltaiczne, która obowiązuje od listopada 2019 r.

Tagi: Zmiany
Źródło: www.podatki.biz

Szkolenia w Katowicach: Ceny transferowe i dokumentacja podatkowa po zmianach

Dodano: 19.01.2020 13:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Regulacje dotyczące podmiotów powiązanych, cen transferowych i dokumentacji podatkowej ulegają nieustannym modyfikacjom. Zmiany są poważne i w zasadniczy sposób zmieniają podejście organów podatkowych do podmiotów powiązanych i ich obowiązków dokumentacyjnych. Wychodząc naprzeciw potrzebom podmiotów zobowiązanych do sporządzania dokumentacji podatkowej, zapraszamy Państwa na szkolenie, które ma na celu zapoznanie Państwa z regulacjami dotyczącymi podmiotów powiązanych w stanie prawnym obowiązującym w 2020 r. oraz stanach, odnoszących się do obowiązków za lata ubiegłe. 

Źródło: www.podatki.biz

Zmiany ws. dopuszczalnych stężeń i szkodliwych czynników w środowisku pracy

Dodano: 16.01.2020 15:48 | 4 odsłon | 0 komentarzy

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie wprowadzające zmiany w rozporządzeniu ws. najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy. Przepisy dostosowano do zmian na poziomie unijnym. Zmianie ulegają niektóre wartości, a rozporządzenie będzie uwzględniać także 10 nowych substancji.

Źródło: www.podatki.biz

Jak wypełnić PIT-11 w wersji 25 - ministerialna instrukcja

Dodano: 16.01.2020 11:29 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Zmiany w podatkach w trakcie roku zawsze komplikują wszystim życie. Tym razem zmian było tyle, że niezbędne są ministerialne wyjaśnienia, dotyczące sposobu wypełnienia prostego z pozoru formularza. Sprawa dotyczy PIT-11 w wersji 25, którego konstrukcja pozwala na uwzględnienie ulgi dla młodych w podatku dochodowym od osób fizycznych. 

Tagi: Zmiany, PIT11
Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2020: Wchodzą w życie nowe przepisy ws. cen transferowych

Dodano: 14.01.2020 15:15 | 1 odsłon | 0 komentarzy

We wtorek weszło w życie rozporządzenie resortu finansów, które zmienia rozporządzenie w sprawie cen transferowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT). Zmiany mają charakter techniczny i dostosowują rozporządzenie do zmian ustawowych. Podobne modyfikacje zostaną wprowadzone także do rozporządzenia dotyczącego podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT).

Źródło: www.podatki.biz

Dodatek stażowy już bez wpływu na wynagrodzenie minimalne

Dodano: 07.01.2020 15:32 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Od 1 stycznia 2020 r. dodatek stażowy nie powinien mieć już żadnego wpływu na podstawę wynagrodzenia minimalnego za pracę. Dodatki stażowe zostały w praktyce wyłączone z podstawy minimalnej płacy. Zmiana przepisów powinna być korzystna przede wszystkim dla pracowników osiągających najniższe zarobki, w tym pracowników sektora publicznego.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2020: Zmiany i nowości w VAT, PIT, CIT i ZUS

Dodano: 02.01.2020 19:36 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Kilkadziesiąt istotnych zmian w podatkach dochodowych, podatku od towarów i usług oraz w prawie ubezpieczeń społecznych weszło w życie na przełomie 2019 i 2020 r. Oznacza to sporo dodatkowej pracy dla osób zajmujących się księgowością i ubezpieczeniami. W dziale szkoleń Podatki.biz przygotowaliśmy specjalny e-kurs, który pozwoli na szybkie zapoznanie się z istotnymi informacjami dotyczącymi praktycznych aspektów wprowadzanych zmian. E-kurs ma charakter przekrojowy. W każdej lekcji omawiamy zmiany (lub ich część) dotyczące jednego podatku lub rodzaju podatku. Przedstawiamy treść nowych przepisów, uzasadnienie prezentowane przez projektodawców i komentarz. Tam gdzie to jest możliwe, przedstawimy również wyjaśnienia i urzędowe informacje dodatkowe. Pomoże to zrozumieć intencje ustawodawcy i będzie przydatne w chwilach, w których konieczne stanie się rozstrzyganie ewentualnych wątpliwości. 

Źródło: www.podatki.biz

Zmiany w opodatkowaniu spadków i darowizn od stycznia 2018

Dodano: 04.10.2017 10:58 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Od 1 stycznia 2018 r. mają obowiązywać zmiany w ustawie o spadkach i darowiznach, dotyczące zwolnienia z opodatkowania. Ze zwolnienia z podatku mają korzystać również nabywcy firmy osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą. Zmiana jest ważna, bo dotyczy również dziedziczenia przez nieformalnych partnerów. - Te zmiany są bardzo korzystne - mówi w rozmowie z MarketNews24 Anna [...]

Tagi: Zmiany, AnKa
Źródło: www.pracamagazyn.pl

Zmiany w kodeksie pracy odnośnie zaległych urlopów oraz wypłaty wynagrodzeń uznaniowych

Dodano: 03.10.2017 9:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Komisja kodyfikacyjna uzgodniła już wiele rozwiązań, które znajdą się w nowym kodeksie pracy. Ograniczona zostanie np. możliwość wypłacania uznaniowych składników wynagrodzenia - mówi prof. Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, przewodniczący komisji kodyfikacyjnej prawa pracy. Mija rok od powołania Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Jaki jest jej dotychczasowy dorobek? W przypadku przygotowywania projektu indywidualnego [...]

Źródło: www.pracamagazyn.pl

Zmiany w prawie pracy. Kobiety w ciąży pod większą ochrona

Dodano: 02.10.2017 10:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Agencje pracy tymczasowej mierzą się z nowymi wyzwaniami. Ograniczenie okresu, w jakim dany pracownik tymczasowy może pracować dla jednej firmy, wprowadzenie większej ochrony pracownic w ciąży i zmiany w sposobie wypłacania wynagrodzenia urlopowego mogą sprawić, że część agencji przestanie istnieć. Obowiązujące od czerwca tego roku zmiany eksperci oceniają pozytywnie. Część z nieuczciwych agencji zrezygnuje z [...]

Źródło: www.pracamagazyn.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone