wtorek, 17 września 2019 r.  Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
Wiadomości z tagiem Zdaniem  RSS
Zakaz handlu w niedzielę. Handlowcy mają problem z interpretacją przepisów

Dodano: 15.09.2019 7:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przed nami trzecia, nie licząc Wielkanocy, niedziela z częściowym zakazem handlu. Niektórzy handlowcy wciąż mają problem z interpretacją przepisów i nie wiedzą, czy mogą otwierać sklepy w tym dniu. Zdaniem Forum Obywatelskiego Rozwoju zakaz nie spełni zakładanych przez ustawodawcę funkcji, a sama ustawa jest tak nieprecyzyjnie napisana, że powinno się ją stworzyć od nowa.

Źródło: www.pulshr.pl

Pensja minimalna. "W Budimeksie wszyscy nasi pracownicy i tak zarabiają więcej"

Dodano: 11.09.2019 16:58 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zdaniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wiele firm traktuje Polskę jak "rezerwuar taniej siły roboczej". Z danych GUS wynika, że część pracodawców – w tym budżetówka – faktycznie płaci mniej niż wynosi pensja minimalna. - U nas każdy zarabia więcej – odpowiada prezes Budimeksu.

Źródło: https:

Egzekucja administracyjna z rachunku przedsiębiorcy do zmiany

Dodano: 09.09.2019 13:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Państwo i urzędy je reprezentujące powinno być zainteresowane jak najszybszą spłatą wierzytelności. Natomiast postępowanie nie dające szans na przeżycie firmie i przedsiębiorcy, jako człowiekowi i obywatelowi oddala w czasie egzekucję wierzytelności lub może nawet skazać na fiasko. Zdaniem przedsiębiorców obowiązkiem organów i banków powinno być dołożenie starań, aby egzekucja wierzytelności odbywała się w trybie z zabezpieczeniem środków do określonej kwoty, pozwalającej na egzystencję. Po każdej wpłacie części wierzytelności organ egzekucyjny powinien mieć obowiązek aktualizacji kwoty wierzytelności.

Źródło: www.podatki.biz

Polakom przedsiębiorczość nie potrzebna. Wolą matematykę i języki

Dodano: 07.09.2019 13:14 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wiedza zdobyta w szkole, ma procentować w dorosłym życiu. Zdaniem Polaków, największe korzyści dają matematyka i języki. Z badania ABR Sesta i firmy Syno Poland wynika, że WOS-u i przedsiębiorczość, przynajmniej w obecnej postaci, można byłoby się pozbyć.

Źródło: https:

ZBP: 55% bankowców uważa, że pozycja banków nie zmieni się w zw. z PDS2

Dodano: 29.08.2019 11:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zdaniem 55% bankowców, pozycja i konkurencyjność banków w Polsce nie ulegnie zmianie w efekcie wprowadzenia dyrektywy PDS2 dotyczącej tzw. silnego uwierzytelniania, wynika z badania przeprowadzonego przez Związek Banków Polskich (ZBP).

Źródło: https:

Rynek kryptowalut wymaga dodatkowych regulacji?

Dodano: 28.08.2019 15:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rynek kryptowalut musi liczyć się z kolejnymi regulacjami. Przykładowo, w czerwcu br. FATF (Financial Action Task Force) przedstawiła nowe zalecenia odnoszące się do dostawców usług wirtualnych, w tym giełd kryptowalutowych. Zdaniem części ekonomistów,  mocniejsze uregulowanie tego rynku może skutkować wzrostem jego stabilności i wiarygodności.

Źródło: www.podatki.biz

Rada Oświęcimska: nowe nieprecyzyjne przepisy ustawy o IPN budzą obawy

Dodano: 28.08.2019 7:38 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Międzynarodowa Rada Oświęcimska wyraziła w piątek zaniepokojenie sporem wokół nowelizacji ustawy o IPN. Zdaniem jej członków, nowe nieprecyzyjne przepisy budzą uzasadnione obawy o ograniczanie wolności w odkrywaniu prawdy o Holokauście, czemu się sprzeciwiają.

Tagi: Rady, Zdaniem
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Apteki dla aptekarzy. Ubywa aptek, ale to nie jest zła wiadomość dla Polaków

Dodano: 27.08.2019 18:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W Polsce zamknięto 242 apteki w pierwszej połowie 2019 r. Szacuje się, że do końca roku taki sam los spotka ok. 200 kolejnych. Zdaniem ekspertów Grant Thornton to efekt oddziaływania tzw. ustawy "apteki dla aptekarzy". Ten trend jednak, jak oceniają, niekoniecznie utrudni Polakom dostęp do leków.

Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone