wtorek, 25 czerwca 2019 r.  Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
Wiadomości z tagiem Zakład  RSS
Wakacyjny prezent od ZUS. Będą mniejsze kolejki

Dodano: 22.06.2019 11:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych kupił dwa nowoczesne serwery, które mają znacznie przyspieszyć pracę urzędników. "Mniejsze koszty, wydajniejsza praca i szybsza obsługa klienta" - obiecuje ZUS.

W Polsce przybywa emerytów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych mówi wprost: nikogo nie odciągamy od świadczeń

Dodano: 19.06.2019 15:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wiek emerytalny w dół, liczba emerytów w górę. W ciągu roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych obsłużył 750 tys. osób. Prezes ZUS w rozmowie z money.pl przekonuje, że nie ma mowy o żadnym szturmie seniorów. I obiecuje: nikt w Zakładzie nie będzie zmuszał do dalszej pracy.

ZUS zaczyna rozsyłkę ponad 20 mln listów

Dodano: 19.06.2019 15:15 | 4 odsłon | 0 komentarzy

W tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych roześle do ubezpieczonych osób ok. 20,5 mln listów. Informacje otrzymają nawet osoby, w przypadku których opłacono tylko jedną składkę emerytalną. Wysyłka ma zakończyć się do 31 sierpnia br.

Źródło: www.podatki.biz

Pracodawca powie swojemu pracownikowi, czy zarabia na jego ubezpieczeniu

Dodano: 18.06.2019 7:37 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zakład pracy będzie musiał przekazać zatrudnionym więcej informacji o zawieranych ubezpieczeniach grupowych. Przyzna się też, w jaki sposób jest za to wynagradzany przez instytucję finansową

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

List od ZUS już niedługo w twojej skrzynce pocztowej. Zakład roześle prognozy emerytur

Dodano: 17.06.2019 11:58 | 0 odsłon | 0 komentarzy

20 milionów Polaków już może czekać na list od ZUS. To będize prawdziwy "list prawdy". W tym roku to szczególnie ważne, bo poza prognozą przyszłej emerytury, dowiemy się ile mamy pieniędzy z OFE. To ta informacja pomoże nam podjąć decyzję co dalej z naszymi pieniędzmi - przekazujemy je do ZUS czy na swoje indywidualne konta emerytalne po przyszłorocznej reformie. Gra toczy się o miliardy.

Tagi: Zakład, Line
Źródło: https:

Zaległości przedsiębiorcy: Urzędy najczęściej blokują konta bankowe

Dodano: 12.06.2019 13:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zazwyczaj organ egzekucyjny (urzędy skarbowe i Zakład Ubezpieczeń Społecznych) sam decyduje jakie środki egzekucyjne przewidziane w ustawie zastosuje wobec przedsiębiorców. Zasada mówi, że organ egzekucyjny stosuje środki egzekucyjne, które prowadzą bezpośrednio do wykonania obowiązku, a spośród kilku takich środków, mają to być te najmniej uciążliwe dla zobowiązanego. Niestety najczęściej urzędy zajmują rachunki bankowe, bo to najprostsze i praktycznie nie wymaga wielkiego nakładu pracy, a dla podatnika jest to najgorsze.

Źródło: www.podatki.biz

KNF nałożyła 900 tys. zł kary na PZU

Dodano: 11.06.2019 17:18 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie nałożyła na Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) karę pieniężną w wysokości 900 tys. zł, za naruszenie art. 14 ust. 1-3 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych, podała Komisja.

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę

Dodano: 09.06.2019 13:51 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent. Dzięki koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego osoby, które pracowały w różnych krajach, mogą liczyć na świadczenia z każdego z nich.

ZUS: Ponowne ustalenie podstawy wymiaru zasiłków

Dodano: 07.06.2019 15:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kończymy publikację zaktualizowanego do bieżącego stanu prawnego komentarza do ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, w którym Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyjaśnia szczegółowo i na przykładach wybrane kwestie dotyczące poszczególnych rodzajów świadczeń. W tej części znajdziecie informację o ponownym ustalaniu podstawy zasiłku i ustaleniu podstawy wymiaru świadczeń innych niż zasiłek chorobowy oraz o zasadach wypłaty zasiłków.

Źródło: www.podatki.biz

Podstawa wymiaru zasiłków przysługujących ubezpieczonym niebędącym pracownikami

Dodano: 06.06.2019 13:35 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił zaktualizowany do bieżącego stanu prawnego komentarz do ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, wyjaśniając szczegółowo i na przykładach wybrane kwestie dotyczące poszczególnych rodzajów świadczeń. Dzisiaj przedostatnia już część komentarza, poświęcona ustalaniu podstawy wymiaru zasiłków dla ubezpieczonych, którzy nie są pracownikami płatnika. 

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone