czwartek, 13 grudnia 2018 r.  Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Wiadomości z tagiem Zakład  RSS
Renta z tytułu niezdolności do pracy dla osób, które pracowały w państwach Unii Europejskiej

Dodano: 13.12.2018 13:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Osoby pracujące zarówno w Polsce, jak i w innym kraju UE lub EFTA, mają prawo do uwzględnienia okresów pracy za granicą przy staraniu się o rentę. Zakład ubezpieczeń społecznych informuje, jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać prawo do renty lub renty rodzinnej.

Źródło: www.podatki.biz

E-zwolnienia z problemami. Część lekarzy nadal wystawia papierowe zwolnienia

Dodano: 10.12.2018 13:34 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Liczba wystawionych od początku grudnia e-zwolnień lekarskich przekroczyła już pół miliona - wynika z danych przedstawionych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Okazuje się, że część lekarzy nadal wystawia jednak zwolnienia w formie tradycyjnej (papierowej). Odsetek takich zwolnień nie przekracza 1 proc. ogółu zwolnień.

Źródło: www.podatki.biz

Coraz częstsze spory z ZUS. Jak może chronić się przedsiębiorca?

Dodano: 06.12.2018 14:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nieustannie szuka obszarów, w których mogą zdaniem kontrolujących wystąpić nieprawidłowości, skutkujące zaniżaniem składek na ubezpieczenia społeczne. Zmuszonym do poruszania się w gąszczu przepisów przedsiębiorcom trudno jest się uchronić nie tylko przed błędami, ale również przed skutkami swoich własnych interpretacji przepisów, kwestionowanych przez pracowników ZUS. Warto wobec tego przypomnieć, że ZUS, podobnie jak fiskus, ma obowiązek, na wniosek zainteresowanego, wydać pisemną interpretację przepisów z zakresu ubezpieczeń w sprawach, indywidualnie dotyczących zainteresowanych. Interpretacja taka wywiera skutki analogiczne jak interpretacje podatkowe.

Źródło: www.podatki.biz

Pracodawca powie swojemu pracownikowi, czy zarabia na jego ubezpieczeniu

Dodano: 02.12.2018 7:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zakład pracy będzie musiał przekazać zatrudnionym więcej informacji o zawieranych ubezpieczeniach grupowych. Przyzna się też, w jaki sposób jest za to wynagradzany przez instytucję finansową

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

FUS z wydolnością na poziomie 78 proc.

Dodano: 30.11.2018 19:35 | 5 odsłon | 0 komentarzy

W III kwartale br. stopień pokrycia wydatków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych ze składek i ich pochodnych wyniósł 78 proc. - podał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Od początku roku wskaźnik ten wynosi 78,7 proc. Jednocześnie po raz pierwszy od dekady na koniec września odnotowano dodatni stan funduszu.

Źródło: www.podatki.biz

ZUS przekazał do OFE 47,24 mln zł

Dodano: 30.11.2018 7:29 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przekazał do otwartych funduszy emerytalnych (OFE) kwotę 47,24 mln zł w gotówce, podał ZUS

Źródło: inwestycje.pl

Mały ZUS: nowa ulga od 1 stycznia. Kto jest uprawniony? Jak liczyć limity i składki?

Dodano: 23.11.2018 12:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Osoby prowadzące działalność gospodarczą na podstawie wpisu do CEiDG, których przychód z działalności w poprzednim roku kalendarzowym nie przekroczył trzydziestokrotności kwoty minimalnego wynagrodzenia, będą mogły od 1.01.2019 r. skorzystać z nowej ulgi w ZUS - to tzw. mały ZUS. Natychmiast po opublikowaniu ustawy pojawiło się wiele pytań i wątpliwości, dotyczących kręgu uprawnionych, sposobu, w jaki należy ustalać limity - w przypadku rozpoczynania działalności w trakcie roku, zawieszenia działalności itp. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował dla ubezpieczonych zestaw przykładów, będących odpowiedzią na większość problemów interpretacyjnych.

Źródło: www.podatki.biz

reklama

Copyright © 2008-2018 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone