środa, 22 maja 2019 r.  Imieniny: Emila, Neleny, Romy
Wiadomości z tagiem Wnioskodawca  RSS
Podatki 2019: Ubezpieczenie samochodu osobowego w kosztach podatkowych

Dodano: 21.05.2019 12:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Czy Wnioskodawcy przysługuje od dnia 1 stycznia 2019 r. prawo zaliczania do kosztów uzyskania przychodu całości wydatków związanych z ubezpieczeniem samochodu osobowego, które to wydatki na ubezpieczenie samochodu osobowego zostały poniesione przez Spółkę w roku 2018, a część opisanego wydatku na ubezpieczenie samochodu osobowego została do dnia 31 grudnia 2018 r. zaliczona do kosztów uzyskania przychodu?

Źródło: www.podatki.biz

Strata pieniędzy nie zawsze jest podatkowym kosztem

Dodano: 20.05.2019 13:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Czynności logowania wykonywane przez Wnioskodawcę na konto bankowe związane z prowadzoną działalnością powinny podlegać bieżącej kontroli Wnioskodawcy pod względem bezpieczeństwa logowania. Umożliwiłoby to wykrycie próby przejęcia danych. Wnioskodawca, podejmując normalne procedury kontrolne, mógł nie dopuścić do powstania tej straty. Zatem, Wnioskodawca nie może zaliczyć poniesionej straty środków pieniężnych powstałej w związku z kradzieżą z konta firmowego do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności - wyjaśnił Dyrektor KIS w interpretacji indywidualnej.

Źródło: www.podatki.biz

Usługi reklamy osobistej a zwolnienie podmiotowe VAT

Dodano: 15.05.2019 13:37 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca jest podatnikiem prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą. Zainteresowany jest trenerem personalnym i na co dzień świadczy usługi trenerskie. Do Wnioskodawcy zgłosiły się firmy, aby swoją osobą reklamował ich produkty w social mediach. Będzie to reklama osobista, jak również umowy sponsoringowej wymiany. Czy świadcząc usługi reklamy osobistej pod kodem PKD 73.1 Wnioskodawca może nadal korzystać ze zwolnienia podmiotowego zgodnie z art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług?

Źródło: www.podatki.biz

Zwolnienie z VAT sprzedaży budynku po jego wcześniejszym najmie

Dodano: 14.05.2019 12:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca zamierza sprzedać budynek, który nabył w 1999 r. Od 2009 r. budynek ten był wykorzystywany przez Wnioskodawcę na potrzeby prowadzonej indywidualnej działalności gospodarczej - wynajmował budynek firmom prowadzącym działalność. Obecnie nadal budynek jest przedmiotem najmu. Wnioskodawca nie ponosił nakładów na ulepszenie przedmiotowego budynku, wynoszących co najmniej 30% jego wartości początkowej. Czy w momencie sprzedaży prawa  własności ww. budynku Wnioskodawca będzie korzystał ze zwolnienia od podatku?

Źródło: www.podatki.biz

WSA. Wydatki na branżową imprezę nie mogą być kosztem podatkowym

Dodano: 08.05.2019 13:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Z uzasadnienia: Wydatki - związane z udziałem w spotkaniach integracyjnych doradców podatkowych, jak i prawników, w czasie których odbywać się będą, np. wspólne zwiedzanie określonego obiektu, czy miejscowości, zajęcia sportowe, wspólne posiłki, gry i konkursy, aukcje charytatywne, wspólne dyskusje - nie będą mogły stanowić kosztów uzyskania przychodów (...) Działania Wnioskodawcy skierowane będą do wąskiego, wyspecjalizowanego grona osób ze środowiska prawniczego i będą miały na celu tworzenie określonego wizerunku Wnioskodawcy na zewnątrz, co jednoznacznie wskazuje na reprezentacyjny charakter tych wydatków.

Źródło: www.podatki.biz

Przychody z najmu kampera mogą być opodatkowane ryczałtem

Dodano: 07.05.2019 13:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca posiada samochód w zabudowie kamper. W okresie wiosna - jesień chciałby go wynajmować. Ponadto Wnioskodawca jest również właścicielem mieszkania, które wynajmuje na tzw. zasadzie ryczałtu 8,5% za każdy miesiąc. Czy właściwym będzie odprowadzanie podatku do Urzędu Skarbowego za wynajem kampera w wysokości 8,5% za miesiąc od kwoty ewentualnego wynajmu i czy należy tę kwotę zsumować z kwotą podatku odprowadzonego co miesiąc za wynajem mieszkania?

Źródło: www.podatki.biz

reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone