piątek, 22 lutego 2019 r.  Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
Wiadomości z tagiem Wnioskodawca  RSS
Odliczenie VAT od usług cateringowych

Dodano: 19.02.2019 13:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca w ramach działalności gospodarczej organizuje szkolenia z bezpiecznej jazdy. Szkolenia odbywają się w godzinach od 8-18-tej, w związku z tym Wnioskodawca ponosi m.in. koszty wyżywienia uczestników szkoleń. Czy od kosztów wyżywienia w postaci zakupu produktów spożywczych tj.: kiełbasa, pieczywo, musztarda, woda, kawa, herbata, cukier, soki lub gotowych posiłków w postaci obiadu (catering - koszt około 20 - 30 zł) Wnioskodawca może odliczyć podatek VAT naliczony w fakturach zakupu? 

Źródło: www.podatki.biz

Opodatkowanie VAT darowizny przedsiębiorstwa na rzecz syna

Dodano: 13.02.2019 13:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca planuje przekazać całe przedsiębiorstwo swojemu synowi aktem darowizny sporządzonym aktem notarialnym. Po podpisaniu umowy darowizny u notariusza i przekazaniu przedsiębiorstwa synowi, Wnioskodawca zamierza zlikwidować swoją działalność gospodarczą, a syn będzie kontynuował tę działalność pod swoją firmą. Jak należy rozliczyć te darowiznę w zakresie podatku VAT? 

Źródło: www.podatki.biz

Ryczałt od przychodu z dzierżawy znaku towarowego

Dodano: 12.02.2019 13:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca zamierza zarejestrować znak towarowy. Planuje w przyszłości zawrzeć umowę dzierżawy znaku towarowego z osobą prawną (spółką kapitałową lub spółką osobową) lub osobą prowadzącą działalność gospodarczą. W ramach umowy, wynajmujący znak towarowy będzie się nim mógł dowolnie posługiwać i użytkować w prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Czy przychód z czynszu z umowy dzierżawy znaku towarowego może zostać opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?

Źródło: www.podatki.biz

Zakup mieszkania na firmę od osoby prywatnej a PCC

Dodano: 11.02.2019 13:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca zamierza rozszerzyć zakres prowadzonej działalności poprzez nabywanie nieruchomości (mieszkań) na rynku wtórnym, ich remont, a następnie sprzedaż z zyskiem Czy zakup mieszkań od osób fizycznych na poczet prowadzonej działalności będzie podlegał podatkowi od czynności cywilnoprawnych?

Źródło: www.podatki.biz

Firmowy samochód używany tylko prywatnie. Czy można odliczyć VAT?

Dodano: 06.02.2019 11:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: W 2014 r. Wnioskodawca kupił samochód ciężarowy X. Od zakupu został odliczony VAT. W 2014 r. auto zostało przerobione i zarejestrowane jako auto osobowe. X pozostał na stanie firmy Wnioskodawcy. Obecnie samochód używany jest do celów prywatnych, to jest w promieniu kilkunastu kilometrów. Czy można odliczyć podatek VAT od kosztów eksploatacji auta używanego wyłącznie dla celów prywatnych - nie związanych z działalnością gospodarczą?

Źródło: www.podatki.biz

reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone