piątek, 20 lipca 2018 r.  Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
Wiadomości z tagiem Unii Europejskiej  RSS
Egzekwowanie należności od podmiotów zagranicznych

Dodano: 19.07.2018 6:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorcy zwykle muszą odzyskiwać należności od kontrahentów przed sądem. Sytuacja jeszcze bardziej komplikuje się, gdy zamierzają wyegzekwować wierzytelności od podmiotu zagranicznego. Procedura dochodzenia należności różni się bowiem w zależności od tego, czy dłużnik jest podmiotem mającym siedzibę na terenie Unii Europejskiej czy poza nią.

Źródło: biznes.interia.pl

UE bliżej nowego mechanizmu przeciwdziałającego wyłudzeniom VAT

Dodano: 17.07.2018 19:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kraje Unii Europejskiej rozważają wprowadzenie nowych mechanizmów, które służyłyby zwalczaniu oszustw w podatku od towarów i usług (VAT). Na ostatnim posiedzeniu Rady ECOFIN poruszono kwestie dotyczące tzw. ogólnego mechanizmu odwrotnego obciążenia. Wśród tematów znalazła się także sprawa ujednolicenia stawek podatku VAT względem publikacji papierowych i elektronicznych.

Źródło: www.podatki.biz

Zaświadczenie A1 - poradnik ZUS

Dodano: 12.07.2018 19:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Swobodne przemieszczanie się osób na terytorium Unii Europejskiej, które wynika z wykonywania pracy przez te osoby w różnych państwach członkowskich, związane jest z koniecznością ustalenia dla tych osób, właściwego systemu zabezpieczenia społecznego. Ustalanie, któremu systemowi zabezpieczenia społecznego osoby te będą podlegały, jest unormowane bezpośrednio w prawie Unii Europejskiej - w rozporządzeniach Parlamentu Europejskiego i Rady.

Źródło: www.podatki.biz

Milleniasi, Pokolenie Z. Wyzwanie czy mit?

Dodano: 10.07.2018 7:38 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W ostatnich latach stale wydłuża się czas aktywności zawodowej. Według danych Eurostatu, w latach 2005 - 2015 w Unii Europejskiej wzrósł on o około 2 lata. Europejczyk jest aktywny zawodowo przez średnio 35,4 lat. Polska plasuje się ciągle poniżej tego poziomu, nasi rodacy przebywają na rynku pracy przez niespełna 33 lata.

Źródło: https:

Prawo do odliczenia VAT a brak rzeczywistej transakcji - ważny wyrok TS UE

Dodano: 03.07.2018 19:36 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Brak rzeczywistej transakcji wyklucza prawo do odliczenia podatku od towarów i usług (VAT) - potwierdził Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TS UE). Jak wskazał sąd, warunek rzeczywistego przeprowadzenia transakcji należy uznać w takich przypadkach za kluczowy.

Źródło: www.podatki.biz

Zasiłki i świadczenia socjalne w Belgii – Poradnik pracy w Belgii, część XII

Dodano: 28.06.2016 17:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Członkostwo Polski i Belgii w Unii Europejskiej zapewnia w większości przypadków równy dostęp do pomocy finansowych rodowitym Belgom i polskim mieszkańcom. Naszym emigrantom legalnie zatrudnionym w tym kraju, przysługuje wiele dodatków, które w trudnych chwilach mogą ułatwić pobyt za granicą. Sprawdź jak otrzymać zasiłki i świadczenia socjalne w Belgii Zasiłek socjalny Ten dodatek może być [...]

Źródło: https:

Brexit – jakie zagrożenia czyhają na Polaków?

Dodano: 20.06.2016 11:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy


23 czerwca w Wielkiej Brytanii, odbędzie się referendum na temat ewentualnego opuszczenia Unii Europejskiej przez ten kraj. Prawdopodobnie wielu z Was spotkało się już z pojęciem Brexit, jednak nie do końca wie, jest jaki realny wpływ może mieć ta decyzja na przeciętnego polskiego emigranta. Po garść istotnych informacji zapraszamy do lektury tekstu poniżej. Co oznacza [...]

Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2018 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone