sobota, 02 lipca 2022 r.  Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
Wiadomości z tagiem Unii Europejskiej  RSS
Kobiety nadal zarabiają mniej. Bruksela zwraca uwagę na nierówność dochodów

Dodano: 29.06.2022 7:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska po raz kolejny zwraca uwagę na nierówność w dochodach kobiet i mężczyzn. Kobiety w krajach Unii Europejskiej zarabiają średnio o ponad 16 proc. mniej niż mężczyźni - to tak, jakby od 26 października do końca roku pracowały za darmo.

Bezrobotny również może być delegowany do pracy w innym państwie

Dodano: 19.06.2022 7:36 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej osoba niepodlegająca ochronie w żadnym systemie zabezpieczenia społecznego podlega ustawodawstwu państwa członkowskiego, na terenie którego ma miejsce zamieszkania. Świadomość tego faktu może mieć ogromne znaczenie dla firm delegujących pracowników, które dotąd nie mogły wysyłać do czasowej pracy za granicę osób, które nie były wcześniej zatrudnione w Polsce.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Miliardy euro z UE wydane z błędami. Winne są niejasne procedury

Dodano: 08.10.2019 12:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ponad 4 mld euro kraje członkowskie Unii Europejskiej wydały w nieprawidłowy sposób. Tak wskazuje audyt Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, na który powołuje się PAP. Audytorzy wskazują, że uproszczenie procedur uzdrowiłoby sytuację.

Źródło: https:

Zasiłki i świadczenia socjalne w Belgii – Poradnik pracy w Belgii, część XII

Dodano: 28.06.2016 17:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Członkostwo Polski i Belgii w Unii Europejskiej zapewnia w większości przypadków równy dostęp do pomocy finansowych rodowitym Belgom i polskim mieszkańcom. Naszym emigrantom legalnie zatrudnionym w tym kraju, przysługuje wiele dodatków, które w trudnych chwilach mogą ułatwić pobyt za granicą. Sprawdź jak otrzymać zasiłki i świadczenia socjalne w Belgii Zasiłek socjalny Ten dodatek może być [...]

Źródło: https:

Brexit – jakie zagrożenia czyhają na Polaków?

Dodano: 20.06.2016 11:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy


23 czerwca w Wielkiej Brytanii, odbędzie się referendum na temat ewentualnego opuszczenia Unii Europejskiej przez ten kraj. Prawdopodobnie wielu z Was spotkało się już z pojęciem Brexit, jednak nie do końca wie, jest jaki realny wpływ może mieć ta decyzja na przeciętnego polskiego emigranta. Po garść istotnych informacji zapraszamy do lektury tekstu poniżej. Co oznacza [...]

Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2022 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone