czwartek, 19 września 2019 r.  Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Wiadomości z tagiem Ulga  RSS
MF: Ulga na dzieci to nie świadczenie 500+

Dodano: 16.09.2019 13:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Uzależnienie wysokości różnicy pomiędzy kwotą przysługującej podatnikowi ulgi a odliczoną w zeznaniu podatkowym od kwoty zapłaconych, innych niż podatek, obowiązkowych danin publicznych powoduje, że podatnik otrzymuje przysługującą kwotę ulgi w wysokości nie większej niż zapłacone przez niego ogółem kwoty podatku oraz innych, związanych z jego dochodami danin publicznoprawnych. To ograniczenie jest uzasadnione zważywszy, że mamy do czynienia z ulgą podatkową, a nie bezpośrednim transferem środków publicznych, tak jak m.in. w przypadku świadczenia wychowawczego 500+ - wyjaśniło Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na interpelację poselską.

Źródło: www.podatki.biz

Ulga termomodernizacyjna - objaśnienia podatkowe MF

Dodano: 12.09.2019 13:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Publikowane dzisiaj objaśnienia podatkowe dotyczą nowych preferencji podatkowych wspierających przedsięwzięcia termomodernizacyjne na gruncie przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej - ustawa PIT) oraz ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (ustawa o ryczałcie).

Tagi: Ulga
Źródło: www.podatki.biz

Ulga na zakup kas rejestrujących online

Dodano: 02.09.2019 13:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: W związku z obowiązkiem rozpoczęcia ewidencjonowania obrotu za pomocą kas/drukarek fiskalnych "online" od 1 stycznia 2020 r. Spółka jeszcze w 2019 r. planuje wymienić wszystkie pracujące na stacjach kasy/drukarki fiskalne na drukarki "online" i prowadzić ewidencję sprzedaży przy ich użyciu. Instalacje drukarek będą dokonywane sukcesywnie w zależności od możliwości instalacyjnych. W związku z tym może się zdarzyć tak, że określona partia drukarek zostanie zakupiona np. w maju 2019 r., kolejna w lipcu 2019 r., a następna w grudniu 2019 r. W jakim terminie Spółka ma prawo skorzystania z ulgi na zakup kas rejestrujących online? Od jakiego momentu należy liczyć 6-miesięczny termin?

Źródło: www.podatki.biz

Ulgi w podatku rolnym: Neutralny wpływ na środowisko nie oznacza jego ochrony

Dodano: 30.08.2019 13:36 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Do obiektów i urządzeń służących ochronie środowiska należy zaliczyć przykładowo: oczyszczalnie ścieków, filtry kominowe, urządzenia kanalizacyjne, nowoczesne systemy centralnego ogrzewania, urządzenia służące utylizacji odpadów, ale przyjąć należy, że obiekty spełniają warunek powyższy, gdy służą ochronie środowiska bezpośrednio. Nie chodzi tu o jakikolwiek, luźny czy pośredni związek z ochroną środowiska, pozytywny wpływ na środowisko ani też "nieszkodzenie" środowisku. Jak wskazano powyżej, obiekty te mają służyć ochronie środowiska, a nie jedynie nie szkodzić temu środowisku.

Tagi: Ulga
Źródło: www.podatki.biz

Czym jest ulga badawczo-rozwojowa?

Dodano: 23.03.2019 19:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Odzyskujemy podatek z tytułu ulgi B+R za ostatnie lata i generujemy oszczędności na przyszłość! Wspieramy przedsiębiorców z całej Polski we wdrożeniu i prawidłowym pozyskaniu ulg i zwolnień podatkowych na terenie całego kraju. Ulga badawczo-rozwojowa przeznaczona jest dla firm, które prowadzą działalność innowacyjną lub badawczo-rozwojową tj. tworzą nowe lub ulepszony produktu, usługi i procesy. Tworzenie nowych

Tagi: Ulga, Czas
Źródło: www.dotacje.pl

Ulga za złe długi w polskiej wersji jest mniej korzystna dla firm

Dodano: 16.02.2019 10:23 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ulga za złe długi mogłaby dawać przedsiębiorcom większe korzyści, gdyby nie była wprowadzona w tak ograniczonej wersji, dlatego NSA ma wątpliwości i czekamy, co zdecyduje TSUE.

Tagi: Ulga
Źródło: biznes.interia.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone