piątek, 24 stycznia 2020 r.  Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
Wiadomości z tagiem Spółka  RSS
Organy stosują klauzulę obejścia prawa, choć nie potrafią powiedzieć dlaczego

Dodano: 22.01.2020 13:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Osiągająca w Polsce dochody spółka maltańska chciała zaliczyć ponoszone na wynagrodzenia dyrektorskie wydatki do kosztów uzyskania przychodu. Wystąpiła do fiskusa z wnioskiem o udzielenie informacji co do prawidłowości dokonywanych przez nią w tym zakresie rozliczeń. Fiskus odmówił jednak przeprowadzenia postępowania w przedmiocie wydania interpretacji, powołując się na klauzulę obejścia prawa podatkowego. Spółka zaskarżyła takie rozstrzygnięcie organu, a sąd przychylił się do jej skargi. Wskazał, że rozstrzygnięcie organu nie spełnia wymogów prawa i brak w nim wykazania nawet uzasadnionego przypuszczenia, że opisane przez spółkę zdarzenie może podlegać klauzuli przeciw unikaniu opodatkowania (wyrok WSA w Warszawie z 9 listopada 2019 r., sygn. akt III SA/Wa 838/18).

Źródło: www.podatki.biz

PGNiG Termika przyznała stypendia dla uczniów szkół partnerskich

Dodano: 17.01.2020 7:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

PGNiG Termika po raz dziesiąty przyznała stypendia zawodowe dla najlepszych uczniów szkół partnerskich. Spółka współpracuje z nimi w ramach programu „Zagrzewamy do nauki”, wspierającego kształcenie młodzieży w zawodach związanych z energetyką.

Tagi: Spółka
Źródło: www.pulshr.pl

RODO: Kara dla pracodawcy może oznaczać też odpowiedzialność pracowników

Dodano: 17.01.2020 7:36 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Kohl Investments SA zajmuje się projektowaniem, produkcją i dystrybucją odzieży. Spółka zatrudnia niemal 1100 osób. Przy prowadzeniu tak dużego przedsiębiorstwa szczególnie istotne jest to, aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa danych osobowych pracowników, w tym zwłaszcza przetwarzanych przy okazji procesów rekrutacyjnych. Procesy te bowiem w sposób znaczący ingerują w prywatność zarówno obecnych, jak i potencjalnych pracowników.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Podatki 2020: Wystawienie faktury do paragonu niezawierającego NIP

Dodano: 13.01.2020 13:35 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Czy Spółka będzie uprawniona - na żądanie klienta - do wystawienia faktury niezawierającej NIP do paragonu fiskalnego niezawierającego NIP? Czy w przypadku, gdy Spółka - na żądanie klienta - wystawi fakturę bez NIP (do paragonu fiskalnego bez NIP) to czy będzie uprawniona - na żądanie klienta - do wystawienia faktury korygującej zawierającej NIP lub zaakceptowania noty korygującej wystawionej przez klienta z NIP wskazanym przez klienta?

Źródło: www.podatki.biz

reklama

Copyright © 2008-2020 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone