poniedziałek, 24 września 2018 r.  Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Wiadomości z tagiem Spółka  RSS
PGNiG Termika przyznała stypendia dla uczniów szkół partnerskich

Dodano: 20.09.2018 7:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

PGNiG Termika po raz dziesiąty przyznała stypendia zawodowe dla najlepszych uczniów szkół partnerskich. Spółka współpracuje z nimi w ramach programu „Zagrzewamy do nauki”, wspierającego kształcenie młodzieży w zawodach związanych z energetyką.

Tagi: Spółka
Źródło: www.pulshr.pl

RODO: Kara dla pracodawcy może oznaczać też odpowiedzialność pracowników

Dodano: 20.09.2018 7:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Kohl Investments SA zajmuje się projektowaniem, produkcją i dystrybucją odzieży. Spółka zatrudnia niemal 1100 osób. Przy prowadzeniu tak dużego przedsiębiorstwa szczególnie istotne jest to, aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa danych osobowych pracowników, w tym zwłaszcza przetwarzanych przy okazji procesów rekrutacyjnych. Procesy te bowiem w sposób znaczący ingerują w prywatność zarówno obecnych, jak i potencjalnych pracowników.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Zapłata kartą płatniczą nie pozbawi kosztów

Dodano: 19.09.2018 12:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Czy w sytuacji, gdy spełnione zostaną przesłanki wynikające z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Spółka będzie uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków rozliczonych poprzez kompensatę (potrącenie) lub przy pomocy karty płatniczej, bez względu na kwotę rozliczonego zobowiązania?

Źródło: www.podatki.biz

Nowy silos w Cukrowni Kluczewo w Stargardzie

Dodano: 17.09.2018 6:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nowy silos cukru, inwestycję Krajowej Spółki Cukrowej, otwarto w Cukrowni Kluczewo w Stargardzie (Zachodniopomorskie). Cukrownia ma być teraz samowystarczalna w produkcji i magazynowaniu cukru.

Źródło: biznes.interia.pl

Korekta faktury zaliczkowej bez zwrotu zaliczki. Co z VAT?

Dodano: 10.09.2018 13:35 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Spółka wpłaciła kontrahentowi kwotę 15.000 zł na poczet zakupu samochodu. Kontrahent wystawił spółce fakturę zaliczkową z VAT w stawce 23%, z której spółka odliczyła cały podatek wykazując go jako podatek naliczony w deklaracji VAT-7. Kontrahent nie dostarczył zamówionego samochodu, więc spółka wystąpiła do niego o zwrot zaliczki. Kontrahent nie zwrócił zaliczki wystawił fakturę korygującą in minus na 100% wartości zaliczki. Czy Spółka była zobowiązana do skorygowania podatku naliczonego, a jeżeli tak, to w jakich kwotach i w jakich okresach? 

Źródło: www.podatki.biz

Alibaba Group ogłasza plan sukcesyjny na stanowisku prezesa wykonawczego

Dodano: 10.09.2018 12:42 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Spółka Alibaba Group Holding Limited (NYSE: BABA, konsorcjum zrzeszające wiele popularnych firm internetowych) ogłosiła, że dokładnie za rok, tj. 10 września 2019 r., dotychczasowy dyrektor wykonawczy Daniel Zhang zastąpi Jacka Ma (po polsku Jacek Koń) na stanowisku prezesa zarządu Alibaba Group. Jack Ma będzie sprawować funkcję prezesa wykonawczego jeszcze przez najbliższych 12 miesięcy, co umożliwi mu płynne przekazanie obowiązków Danielowi Zhangowi.

Źródło: biznes.interia.pl

Rachunkowość dla początkujących: Otwieranie ksiąg handlowych dla nowo utworzonej Spółki z o.o.

Dodano: 06.09.2018 13:35 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Prawo bilansowe określa sytuacje w których jednostki zobowiązane są do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Ustawa o rachunkowości wskazuje ponadto sytuacje w których jednostki zobowiązane są do otwarcia ksiąg rachunkowych po raz pierwszy oraz jednostki, które dokonują otwarcia ksiąg rachunkowych po raz kolejny. Dzisiaj prezentujemy zasady otwierania ksiąg rachunkowych dla nowo utworzonej spółki z o.o.

Źródło: www.podatki.biz

PCC od pożyczki od wspólnika spółki

Dodano: 04.09.2018 12:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością spółce komandytowej (Wnioskodawcy) udzielona została przez wspólnika pożyczka, która nie zwiększa kapitału spółki. Czy zastosowana stawka podatku od czynności cywilnoprawnych w wysokości 0,5% od pożyczki udzielonej Wnioskodawcy przez wspólnika jest prawidłowa?

Źródło: www.podatki.biz

Odliczenie VAT od wydatków na prywatny samochód wspólnika spółki

Dodano: 03.09.2018 13:36 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych podatnikowi, o którym mowa w art. 15, przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego. Z kolei, w myśl art. 15 ww. ustawy, podatnikami są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne samodzielnie wykonujące działalność gospodarczą. Spółka cywilna nie posiadając podmiotowości prawnej nie może nabywać praw i zaciągać zobowiązań. Stanowi ona jedynie umowę organizującą zasady współpracy określonej grupy osób dla osiągnięcia założonego celu, zaś skutkiem zawarcia takiej umowy nie jest powstanie nowego podmiotu. Mimo to - jak wyżej wskazano - na gruncie ustawy o VAT spółka cywilna jest traktowana jako jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej. Zatem to spółka a nie jej wspólnicy jest podatnikiem VAT.

Tagi: Spółka, Miar
Źródło: www.podatki.biz

Operator Maszyn Produkcyjnych

Dodano: 11.04.2018 15:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Schur Flexibles Poland Sp. z o.o.
Firma Schur Flexibles Poland Spółka z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy Schur, jednym z wiodących producentów opakowań giętkich w
Lokalizacja: wielkopolskie, Bogucin k/Poznania
Obszar zawodowy: Przemysł / Produkcja

Źródło: www.praca.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone