poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii
Wiadomości z tagiem Rodziny Pracy  RSS
Bezrobocie znów w dół. Rośnie liczba zgłaszanych miejsc pracy

Dodano: 08.08.2019 14:37 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W lipcu br. stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5,2 proc., co oznacza spadek o 0,1 pkt proc. względem poprzedniego miesiąca - wynika ze wstępnych danych szacunkowych, które opublikowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jednocześnie o 15 proc. wzrosła liczba miejsc pracy i aktywizacji zawodowej zgłaszanych do urzędów pracy przez pracodawców.

Koszt Emerytury+ to 10,7 mld zł rocznie, finansowanie zapewnione

Dodano: 08.08.2019 7:36 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Koszt wprowadzenia 13. emerytury - tzw. Emerytura+ to 10,7 mld zł rocznie, podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS). Jak zapewnia szefowa resortu Elżbieta Rafalska, jej finansowanie jest zapewnione

Jest wzór zaświadczenia potwierdzającego chorobę

Dodano: 06.08.2019 7:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) opublikowało w Biuletynie Informacji Publicznej wzór wniosku o wydanie zaświadczenia, które wskaże, że przyczyną powstania niepełnosprawności u pracownika jest choroba psychiczna. Jest tam też druk samego zaświadczenia.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Okres prowadzenia firmy nie wydłuży stażu pracy

Dodano: 05.08.2019 13:35 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Okresy prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek, bez względu na formę tej działalności, nie mogą być wliczane do okresu zatrudnienia w rozumieniu powszechnie obowiązujących przepisów prawa pracy. Działalność gospodarcza jest bowiem odrębnym i jakościowo odmiennym rodzajem aktywności zarobkowej. W związku z tym nie jest możliwe utożsamianie tego rodzaju działalności z pracą podporządkowaną wykonywaną w ramach stosunku pracy. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, także jednoosobową nie są bowiem pracownikami - wyjaśniło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone