wtorek, 25 czerwca 2019 r.  Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
Wiadomości z tagiem Pytanie  RSS
Czy jest tu jakaś księgowa, kadrowa?

Dodano: 22.06.2019 7:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Lub ktoś kto zna się na prawie pracy? Pytanie brzmi czy firma może odciągnąć sobie z podatku zbita szybę w wózku widłowym jeśli wózek jest nieubezpieczony? Sytuacja wygląda następująco: pracownik zbił szybę w starym wózku widł. odkupił, zapłacił z...

Tagi: Pytanie
Źródło: https:

Pożyczka od rodziny. Skutki w PIT

Dodano: 19.06.2019 13:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Mój ojciec udzielił mi nieoprocentowanej pożyczki. Kwota pożyczki została przelana na mój rachunek bankowy. Zaciągnięcie pożyczki nie miało związku z działalnością gospodarczą. W dalszej kolejności zawarliśmy porozumienie, na mocy którego ojciec zwolnił mnie z obowiązku zwrotu kwoty pożyczki pod tytułem darmym, a ja przyjąłem ww. zwolnienie z długu. Czy ewentualny przychód uzyskany z tytułu otrzymania pożyczki oraz następnie zwolnienia z obowiązku zwrotu kwoty tej pożyczki jest zwolniony z opodatkowania PIT?

Tagi: Pytanie
Źródło: www.podatki.biz

Napiwki bez VAT

Dodano: 18.06.2019 12:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Częstą praktyką w punktach gastronomicznych jest przyznawanie przez klientów napiwków obsługującym ich pracownikom. W przypadku klientów spółki kwoty te mają charakter dobrowolny, a ich przyznanie zależą tylko i wyłącznie od uznania klienta, jego oceny i dobrej woli. Zwyczajowo jest to 10% od kwoty świadczenia. Czy dobrowolnie i uznaniowo przydzielane pracownikom napiwki od klienta powinny być wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT?

Tagi: Pytanie
Źródło: www.podatki.biz

Czy opłata rezerwacyjna jest zaliczką podlegającą VAT?

Dodano: 17.06.2019 13:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca w ramach swojej działalności zajmuje się także organizacją imprez okolicznościowych. Spółka pobiera od podmiotów chcących nabyć określone usługi, w szczególności rezerwujących sale konferencyjne, pokoje i różnego rodzaju wydarzenia okolicznościowe, opłatę rezerwacyjną, która nie odnosi się do żadnej konkretnej dostawy towaru/świadczenia usługi. Czy opłata ta stanowi zaliczkę/przedpłatę/zadatek w rozumieniu art. 19a ust. 8 ustawy VAT? Czy spółka ma obowiązek udokumentowania otrzymania opłaty rezerwacyjnej fakturą VAT?

Źródło: www.podatki.biz

Księgi rachunkowe nie mają charakteru podatkotwórczego

Dodano: 13.06.2019 14:50 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Czy koszty prowizji od wynajmu powinny zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu jednorazowo na podstawie otrzymanej faktury za prowizję, czy też prawidłowe jest stanowisko zgodnie z którym powinny być one rozliczone w czasie, zgodnie z ujęciem rachunkowym przyjętym na podstawie art. 39 Ustawy o rachunkowości?

Źródło: www.podatki.biz

Wydatki na wynajęcie mieszkania w kosztach działalności

Dodano: 12.06.2019 13:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Czy najem lokalu na cele mieszkaniowe w miejscowości, w której Wnioskodawca na stałe nie przebywa, a w której przebywa wyłącznie w celach związanych ze świadczeniem usług na rzecz głównego kontrahenta (w której znajduje się jego siedziba) może być w ramach prowadzonej działalności gospodarczej traktowane jako koszt uzyskania przychodu?

Źródło: www.podatki.biz

KUP: Przekazanie towarów z działalności męża do działalności żony

Dodano: 11.06.2019 13:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawczyni oraz jej mąż prowadzą odrębnie działalności gospodarcze, Wnioskodawczyni aktualnie ma zawieszoną działalność. Między małżonkami istnieje wspólność majątkowa. Małżonkowie planują dokonać podziału działalności męża na dwa sklepy, przy czym jeden z nich prowadziłaby Wnioskodawczyni. Czy zapas towarów handlowych spisanych na dzień zakończenia sprzedaży przez męża, a rozpoczęcia sprzedaży przez Wnioskodawczynię, będzie podlegał wpisaniu do PKPiR i w konsekwencji będzie stanowił u Wnioskodawczyni koszt podatkowy jako wartość towarów handlowych w cenie zakupu przeznaczonych do dalszej odsprzedaży?

Tagi: Pytanie
Źródło: www.podatki.biz

Koszty uzyskania przychodów: Zawarcie umowy leasingu po 1 kwietnia 2019 r.

Dodano: 10.06.2019 13:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Czy zawarcie nowej umowy leasingu operacyjnego po 1 kwietnia 2019 r., której przedmiotem będzie samochód osobowy o wartości powyżej 150.000.00 zł, z zamiarem oddania przedmiotu leasingu osobie trzeciej w użytkowanie na podstawie umowy najmu będzie skutkowało tym, iż do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć całość czynszu inicjalnego i każdej miesięcznej raty bez uwzględniania limitu 150.000,00 zł?

Źródło: www.podatki.biz

Zmiana nabywcy - nota korygująca czy faktura korygująca?

Dodano: 07.06.2019 16:09 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Po odbiorze i zafakturowaniu dostawy dotychczasowy nabywca (jedna ze spółek grupy) poprosił o zmianę nabywcy na fakturze na inną ze spółek grupy. Czy możemy tę zmianę przeprowadzić za pomocą noty korygującej?

Źródło: www.podatki.biz

Kiedy działkowiec zapłaci podatek od odszkodowania?

Dodano: 05.06.2019 13:36 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Urząd Miasta przyznał i wypłacił Wnioskodawcy odszkodowanie z tytułu naniesień budowlanych i roślinnych na działce znajdującej się na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Odszkodowanie zostało przyznane Wnioskodawcy w związku z likwidacją ROD. Czy kwota uzyskana z tytułu odszkodowania za naniesienia budowlane i roślinne, dokonane na działce na terenie rodzinnego ogrodu działkowego, stanowi przychód podlegający opodatkowaniu na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone