środa, 16 stycznia 2019 r.  Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
Wiadomości z tagiem Pytanie  RSS
Remont środka trwałego przed wprowadzeniem do ewidencji

Dodano: 07.01.2019 11:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: W celu zdobycia nowych klientów, do reklamy prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności, Wnioskodawca zamierza wykorzystać posiadaną przez niego łódź. Łódź wraz z przyczepą podłodziową zostanie wprowadzona do środków trwałych. Łódź wymaga wymiany silnika. W związku z tym, przed jej wprowadzeniem do działalności Wnioskodawca zamierza zakupić nowy silnik. Czy zakupiony silnik może zwiększyć wartość początkową wprowadzonego środka trwałego (łodzi)?

Źródło: www.podatki.biz

Wynajem kilku mieszkań nie wyklucza ryczałtu

Dodano: 02.01.2019 13:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca jest osobą fizyczną zatrudnioną w firmie budowlanej w Norwegii i nie prowadzi działalności gospodarczej. Niedawno sprzedał dom w Norwegii, a uzyskany kapitał zainwestował w lokale mieszkalne, które następnie ma zamiar oddać w najem. Obecnie zakupił pięć mieszkań. Czy najem tych mieszkań można traktować jako najem prywatny i opodatkować jak dotychczas 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?

Źródło: www.podatki.biz

PIT: Ekwiwalent za pranie własnej odzieży używanej zamiast roboczej

Dodano: 31.12.2018 11:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: W Starostwie jest szereg stanowisk pracy, zajmowanie których wymaga posiadania specjalistycznej odzieży roboczej. W związku z tym, pracownicy wykorzystują własną odzież i jest im z tego tytułu wypłacany ekwiwalent za pranie i za używanie tej odzieży. Czy Starostwo od wypłaconego ww. ekwiwalentu jest zobowiązane do naliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych?

Źródło: www.podatki.biz

reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone