poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii
Wiadomości z tagiem Pytanie  RSS
Działalność w mieszkaniu: Amortyzacja lokalu oraz miejsca postojowego

Dodano: 07.08.2019 12:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca zamierza dokonać zakupu lokalu mieszkalnego na rynku pierwotnym. Po zakupie przedmiotowego lokalu Wnioskodawca zamierza zmienić adres siedziby swojej firmy zgodny z adresem nowo nabytego lokalu. W lokalu tym będzie również zamieszkiwał. Do lokalu przynależne jest także miejsce parkingowe w garażu podziemnym, które będzie wykorzystywane do parkowania samochodu osobowego znajdującego się w środkach trwałych jego firmy. Czy ww. lokal mieszkalny oraz miejsce postojowe podlegać będą amortyzacji stanowiącej koszty uzyskania przychodów?

Źródło: www.podatki.biz

Faktury zbiorcze. Kiedy można wystawiać?

Dodano: 06.08.2019 13:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Faktura zbiorcza jest wystawiana Klientowi na jego żądanie, maksymalnie za okres jednego miesiąca kalendarzowego. Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo wystawiając fakturę zbiorczą dla Klienta, który zgłasza żądanie wystawienia faktury zbiorczej bez przekazania Wnioskodawcy paragonów fiskalnych, z jednoczesną identyfikacją transakcji oraz Klienta na podstawie dokumentów Dowód Wydania i egzemplarzy paragonów fiskalnych mających postać elektroniczną, pozostających u Wnioskodawcy?

Źródło: www.podatki.biz

Ubezpieczenie na życie pracownika kosztem firmy

Dodano: 05.08.2019 13:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której zakupił produkt - ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Przedmiotem umowy jest ubezpieczenie życia Ubezpieczonego (pracownika) oraz długoterminowe gromadzenie środków finansowych przez Ubezpieczającego (pracodawcę) w formie Jednostek Uczestnictwa. W ramach tego produktu Wnioskodawca opłaca składki na rzecz swojego pracownika (składkę regularną oraz dodatkową). Czy Wnioskodawca może zaliczyć składkę dodatkową do kosztów uzyskania przychodu w prowadzonej przez Niego działalności gospodarczej?

Źródło: www.podatki.biz

reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone