czwartek, 19 września 2019 r.  Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Wiadomości z tagiem Przepisy  RSS
Podatki 2019: Rozporządzenie ws. zwolnień z akcyzy do zmiany

Dodano: 13.09.2019 16:25 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy rozporządzenia ws. zwolnień od podatku akcyzowego, które zakładają zwolnienie z podatku niektórych olejów smarowych, zostaną rozszerzone i obejmą także oleje smarowe o kodzie CN 2710 20 90 i preparaty smarowe objęte pozycją CN 3403. Przewidziane w nowym projekcie resortu finansów zmiany wejdą w życie z początkiem listopada br.

Źródło: www.podatki.biz

Kto może ubiegać się o becikowe w 2019 roku

Dodano: 08.09.2019 7:41 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Becikowe to pieniądze, które państwo wypłaca z okazji urodzenia dziecka. Przepisy wskazują, kto może liczyć na takie wsparcie.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

SA KIG: Przepisy regulujące postępowania arbitrażowe wchodzą w życie 8 IX

Dodano: 06.09.2019 13:37 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Sejm w trakcie prac nad nowelizacją przepisów doprecyzował kryteria tzw. zdatności arbitrażowej, co oznacza, że sądy polubowne będą mogły rozstrzygać jeszcze więcej sporów. Zmianie uległy także zapisy dotyczące regulaminów stałych sądów arbitrażowych, co znacznie usprawni postępowania przed tymi sądami, poinformował Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Źródło: https:

E-kurs: Kryptowaluty - podatki i rachunkowość

Dodano: 30.08.2019 13:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kryptowaluta to szczególna postać pieniądza wirtualnego. Jej pojawienie się i gwałtowna ekspansja spowodowały duże zamieszanie. Przepisy podatkowe nie nadążały za kolejnymi zdarzeniami rynkowymi, a spory interpretacyjne dotyczące zasad opodatkowania przychodów wynikających z obrotu na rynku kryptowalut nadal trwają. Problemy pojawiły się praktycznie we wszystkich obszarach - podatków dochodowych, podatku VAT i PCC. Począwszy od 2019 r. problemy te zostały w dużej mierze rozwiązane, w wyniku nowelizacji przepisów podatkowych. Dla wszystkich zainteresowanych - inwestorów, osób "wydobywających" kryptowalutę, a przede wszystkim dla osób, zajmujących się obsługą księgową i podatkową rynku kryptowalut przygotowaliśmy specjalny e-kurs/

Tagi: Przepisy
Źródło: www.podatki.biz

Nowe obowiązki dla firm dotyczące podatków. Kara grzywny wzrosła do ponad 21 mln zł

Dodano: 13.02.2019 5:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy dotyczące raportowania schematów podatkowych obowiązują od ponad miesiąca. Już dziś wiadomo, że diametralnie wpłynęły na codzienne funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw. Nieprawidłowości w zakresie składania raportów stanowią przestępstwo skarbowe. Możliwa kara grzywny to nawet ponad 21 mln zł. Brak procedury wewnętrznej, którą muszą posiadać niektóre podmioty, jest zaś zagrożony sankcją do 2 mln zł.

Źródło: biznes.interia.pl

Czy pracownik może odmówić pracy w nadgodzinach

Dodano: 29.06.2018 12:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy Kodeksu pracy wyraźnie określają w jakich przypadkach może być wykonywana praca w godzinach nadliczbowych. Czy pracodawca może zmusić do pracy w godzinach nadliczbowych? Czy pracownik może odmówić wykonywania pracy po godzinach?

Źródło: kadry.infor.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone