środa, 19 lutego 2020 r.  Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
Wiadomości z tagiem Przepisy  RSS
Wkrótce miną ważne terminy dotyczące przepisów MDR

Dodano: 17.02.2020 15:58 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy dotyczące ujawniania schematów podatkowych (MDR) obowiązują już od ponad roku. W praktyce część podatników powinna wkrótce - poza złożeniem zeznania podatkowego - przekazać do Krajowej Administracji Skarbowej również informację o schematach podatkowych wdrażanych w 2019 r.

Źródło: www.podatki.biz

WSA. Dodatkowe zobowiązanie podatkowe w VAT nie jest uznaniowe

Dodano: 17.02.2020 11:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy nie dają organom podatkowym żadnej swobody w zakresie decyzji co do nałożenia sankcji, w przypadku, gdy zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 112b ust. 1 ustawy o VAT. Organy mają obowiązek ustalić kwotę dodatkowego zobowiązania podatkowego, niezależnie od tego, czy podatnik działał świadomie czy nie, czy pozostawał w dobrej wierze, a także czy nieprawidłowości w zakresie rozliczenia VAT nastąpiły z jego winy. Wyłączenie stosowania przepisu art. 112b ust. 1 ustawy o VAT ma miejsce jedynie w ściśle określonych przypadkach - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Źródło: www.podatki.biz

Gwarancja zatrudnienia po powrocie z urlopu macierzyńskiego

Dodano: 11.02.2020 15:36 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy Kodeksu pracy zapewniają pracownikowi gwarancje powrotu do pracy po zakończeniu urlopu macierzyńskiego. Jak wygląda dobór odpowiedniego stanowiska, co w przypadku braku możliwości dalszego zatrudnienia, możliwe rozwiązania związane z powrotem pracownika z urlopu macierzyńskiego - o tym eksperci z Kancelarii prawnej Rakoczy i Wroński.

Źródło: https:

Podatki 2020: Wzory VAT zostaną dostosowane do zmian ws. JPK_VAT

Dodano: 11.02.2020 15:27 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy określające wzory formularzy VAT będą dostosowane do zmian związanych z nowymi regulacjami dotyczącymi obowiązku przesyłania plików JPK_VAT - wynika z projektu nowego rozporządzenia resortu finansów. Odpowiednio zmodyfikowany zostanie wzór dokumentu zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R. Nowe rozporządzenie wejdzie w życie z początkiem kwietnia br.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2020: Przepisy ws. mikrorachunków do zmiany

Dodano: 10.02.2020 16:11 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Resort finansów doprecyzuje regulacje dotyczące indywidualnych rachunków podatkowych. W efekcie w przyszłości możliwe ma być opłacanie za pomocą mikrorachunku także kolejnych podatków, w tym akcyzy i podatku od kopalin. Jak przekonuje Ministerstwo Finansów, w przypadku wpłaty należności na niewłaściwy rachunek urząd skarbowy odpowiednio przeksięguje daną wpłatę.

Źródło: www.podatki.biz

Kto może ubiegać się o becikowe w 2019 roku

Dodano: 09.02.2020 7:38 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Becikowe to pieniądze, które państwo wypłaca z okazji urodzenia dziecka. Przepisy wskazują, kto może liczyć na takie wsparcie.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Podatki 2020: Przepisy ws. biegu przedawnienia są sprzeczne z konstytucją?

Dodano: 07.02.2020 14:48 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy Ordynacji podatkowej, które pozwalają na wszczynanie postępowania karnoskarbowego w celu zawieszenia biegu przedawnienia zobowiązania podatkowego, są sprzeczne z polską konstytucją - twierdzi rzecznik praw obywatelskich. Rzecznik wysłał do Trybunału Konstytucyjnego wniosek dotyczący skargi konstytucyjnej obywatela dotkniętego budzącymi wątpliwości regulacjami.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2020: Przepisy dotyczące IP Box do zmiany

Dodano: 06.02.2020 15:42 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy podatkowe odnoszące się do preferencyjnego opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (tzw. ulga IP Box) zostaną doprecyzowane - wynika z projektu nowelizacji, który przygotowało Ministerstwo Finansów. Projekt trafił już do Sejmu, a zmiany powinny wejść w życie z początkiem kwietnia br.

Źródło: www.podatki.biz

MRPiPS przygotowało nowe rozporządzenie ws. rejestracji bezrobotnych

Dodano: 06.02.2020 15:41 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało nowe rozporządzenie ws. rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy. Przepisy pozostaną w większości bez zmian, a w projekcie wskazano, że wydanie nowego rozporządzenia jest związane ze zmianami na poziomie unijnym. Nowe rozporządzenie wejdzie w życie 4 maja 2020 r.

Data wystawienia faktury a moment powstania przychodu 

Dodano: 29.01.2020 13:35 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Prawidłowe określenie daty uzyskania przychodu jest jedną z istotniejszych kwestii dla prawidłowego wyliczenia podatku dochodowego. Przepisy w tym zakresie są w zasadzie jednoznaczne. Czasem jednak przysparzają wiele problemów podatnikom, zwłaszcza tym, którzy są tzw. osobami samozatrudnionymi, i to zarówno wtedy, gdy samodzielnie prowadzą podatkową księgę przychodów i rozchodów czy ewidencję przychodów, jak i gdy powierzają te czynności biuru rachunkowemu.  

Tagi: Dach, Przepisy
Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2020 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone