wtorek, 13 listopada 2018 r.  Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy
Wiadomości z tagiem Przepisy  RSS
Data wystawienia faktury a moment powstania przychodu 

Dodano: 13.11.2018 13:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prawidłowe określenie daty uzyskania przychodu jest jedną z istotniejszych kwestii dla prawidłowego wyliczenia podatku dochodowego. Przepisy w tym zakresie są w zasadzie jednoznaczne. Czasem jednak przysparzają wiele problemów podatnikom, zwłaszcza tym, którzy są tzw. osobami samozatrudnionymi, i to zarówno wtedy, gdy samodzielnie prowadzą podatkową księgę przychodów i rozchodów czy ewidencję przychodów, jak i gdy powierzają te czynności biuru rachunkowemu.  

Tagi: Przepisy, Dang
Źródło: www.podatki.biz

Umowa o opiece naprzemiennej nie wystarczy do 500 zł na dziecko

Dodano: 08.11.2018 19:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy nie przewidują możliwości domniemania czy ustalenia na podstawie stanu faktycznego tego, czy nad dzieckiem jest sprawowana opieka naprzemienna, bo musi być ona przewidziana w wyroku sądu. Tak stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Gliwicach, który rozpatrywał skargę w sprawie świadczenia wychowawczego.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kto może ubiegać się o becikowe w 2019 roku

Dodano: 04.11.2018 13:36 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Becikowe to pieniądze, które państwo wypłaca z okazji urodzenia dziecka. Przepisy wskazują, kto może liczyć na takie wsparcie.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Organ przekroczył czas trwania kontroli - konsekwencje w świetle orzecznictwa sądów administracyjnych

Dodano: 31.10.2018 5:56 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Zarówno ustawa Prawo przedsiębiorców, jak i ustawy podatkowe określają czas trwania kontroli w firmie, którego organy nie mogą przekroczyć. Przepisy nie uściślają jednak konsekwencji jego przekroczenia, przez co fiskus chętnie korzysta z materiałów zgromadzonych również po upływie ustawowego limitu. W ostatnim czasie sądy administracyjne aprobują takie postępowanie, ale nie oznacza to, że podatnik nie może skutecznie bronić swoich interesów.

Źródło: biznes.interia.pl

NSA. Odsetki od odszkodowania nie korzystają ze zwolnienia z PIT

Dodano: 30.10.2018 13:35 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Z uzasadnienia: Przepisy regulujące zwolnienia podatkowe powinny być interpretowane ściśle i nie należy ich interpretować rozszerzająco. Skoro odsetki za opóźnienie w spełnieniu świadczenia pieniężnego nie są ani właściwym odszkodowaniem, ani zadośćuczynieniem, to nie mieszczą się w zakresie zwolnienia podatkowego. W orzecznictwie wskazuje się, że jeśli ustawodawca nie wymienił odsetek od odszkodowania, jako podlegających zwolnieniu to przyjęcie odmiennego poglądu, byłoby przejawem niedopuszczalnego zastosowania wykładni rozszerzającej. (...) przyznane skarżącemu odsetki powinny być zaliczone do przychodów z innych źródeł.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2019: Nowe przepisy ws. stosowania zwolnień z akcyzy

Dodano: 29.10.2018 19:36 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt nowego rozporządzenia ws. warunków stosowania niektórych zwolnień od podatku akcyzowego. Przepisy mają zostać dostosowane do zmian w ustawie akcyzowej. Nowe rozporządzenie wejdzie w życie z początkiem 2019 r.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2019: Rozporządzenie ws. kontroli wyrobów akcyzowych do zmiany

Dodano: 26.10.2018 19:35 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów znowelizuje rozporządzenie dotyczące kontroli celno-skarbowej niektórych wyrobów akcyzowych. Przepisy zostaną dostosowane do zmian ustawowych, które są związane m.in. z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. opodatkowania piw smakowych.

Jak zalegalizować pracę cudzoziemca w Polsce

Dodano: 26.10.2018 8:28 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców pozwalają na różne formy ich zatrudniania, m.in. poprzez rejestrację oświadczenia czy zezwolenie na pracę. Którą formę zatrudnienia mają wybrać pracodawcy, czym się różnią?

Tagi: Przepisy
Źródło: https:

Wyśrubowanych wymogów dla PPE zastępującego PPK nie wystarczy spełnić raz. To nie uchroni przed PPK

Dodano: 25.10.2018 13:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy nie są jednoznaczne, więc wśród pracodawców pojawiają się interpretacje, że zwolnienie od obowiązku tworzenia pracowniczego planu kapitałowego będzie możliwe, jeśli realizacja warunków dla pracowniczego programu emerytalnego nastąpi jedynie w wyznaczonym przez ustawę momencie.

Tagi: Przepisy
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone