piątek, 22 listopada 2019 r.  Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
Wiadomości z tagiem Przedsiębiorcy  RSS
Przedsiębiorcy są przeciążeni zmianami w systemie podatkowym

Dodano: 21.11.2019 16:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Firmy mają coraz większe problemy z nadążaniem za zmianami w systemie podatkowym - twierdzą eksperci Konfederacji Lewiatan. Zrzeszająca pracodawców organizacja wskazuje, że przedsiębiorcy potrzebują więcej czasu na odpowiednie wdrożenie już uchwalonych regulacji podatkowych.

Źródło: www.podatki.biz

Dzieło z wadami zostało przyjęte bez zastrzeżeń? Przedsiębiorca może żądać zapłaty wynagrodzenia

Dodano: 17.11.2019 7:38 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Prowadzę firmę budowlaną. Właściciel restauracji położonej na drewnianym tarasie przy wejściu do jeziora zamówił u mnie – w ramach umowy o dzieło – położenie paneli podłogowych na przygotowanym przez inną firmę podłożu. Niestety nie było ono wykonane solidnie, o czym powiadomiłem właściciela restauracji, który mimo to zlecił mi wykonanie zamówionych robót.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Bez składek ZUS od napiwków pracowników

Dodano: 17.11.2019 7:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorca nie musi odprowadzać składek na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne od napiwków otrzymywanych przez jego pracowników. Nawet w sytuacji, kiedy ustawodawca nałożył na niego obowiązek rejestrowania takich wpłat.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Przedsiębiorcy obawiają się spowolnienia gospodarczego

Dodano: 13.11.2019 14:31 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Duża część przedsiębiorców deklaruje obawy przed spodziewanym spowolnieniem gospodarczym - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Konfederacji Lewiatan. Pogorszenia sytuacji rynkowej oraz słabego popytu na swoje produkty w 2020 r. boi się aż 48 proc. ankietowanych przedsiębiorców. Ponad połowa badanych obawia się również negatywnego wpływu na biznes przewlekłości postępowań sądowych.

Źródło: www.podatki.biz

Kodeks cywilny 2020: Przedsiębiorca prawie jak konsument

Dodano: 13.11.2019 13:36 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Od 1 czerwca 2020 r. jednoosobowy przedsiębiorca w sporze z innym przedsiębiorcą będzie mógł korzystać z ochrony analogicznej do przywilejów konsumenta. Osoba fizyczna, która będzie zawierała z innym przedsiębiorcą umowę związaną bezpośrednio z prowadzoną przez nią działalnością gospodarczą lub zawodową, lecz nieposiadającą dla niej charakteru zawodowego będzie objęta bowiem przepisami o ochronie konsumentów, tj. w zakresie stosowania klauzul abuzywnych (niedozwolonych postanowień umownych), rękojmi za wady czy w zakresie prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa w terminie 14 dni od jej zawarcia bez podawania przyczyny.

Źródło: www.podatki.biz

Przedsiębiorcy obawiają się niejasnych przepisów podatkowych

Dodano: 06.11.2019 15:18 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Aż 73 proc. przedsiębiorców twierdzi, że w 2020 r. na prowadzenie biznesu negatywnie wpływać będą niejasne lub niespójne przepisy podatkowe - wynika z badania nastrojów przedsiębiorców, które przeprowadzono na zlecenie Konfederacji Lewiatan. Prawo podatkowe to obecnie ta część prawa, która budzi w firmach największe obawy i niepewność.

Źródło: www.podatki.biz

Split-payment zagraża stabilności gospodarki

Dodano: 04.07.2017 17:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Obecnemu rządowi nie sposób odmówić aktywności w dążeniu do uszczelnienia systemu podatkowego. Kolejnym narzędziem w tej walce ma być split-payment, czyli model podzielonej płatności podatku VAT. Ta pogoń za dodatkowymi wpływami do budżetu odniesie jednak odwrotny skutek. Przedsiębiorcy alarmują bowiem, że split-payment pozbawi ich płynności finansowej.

Źródło: www.pracodawcyrp.pl

Skarbówka podpowiada, jak unikać oszustów

Dodano: 28.06.2017 13:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy

„Rzeczpospolita”: Przedsiębiorca musi dokładnie sprawdzić kontrahenta. Inaczej może odpowiadać za jego podatkowe przekręty. Zdaniem eksperta Pracodawców RP Mariusza Korzeba niezbędne są wskazówki dla przedsiębiorców działających w poszczególnych branżach i obracających danym rodzajem towarów.

Źródło: www.pracodawcyrp.pl

ROZPOCZNIJ LUB ROZWIŃ DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZO-ROZWOJOWĄ – RUSZYŁ NABÓR 1.2.1 A – WSPARCIE DLA PRZEDSIĘBIORSTW CHCĄCYCH ROZPOCZĄĆ LUB ROZWINĄĆ DZIAŁALNOŚĆ B+R – KONKURS HORYZONTALNY

Dodano: 05.05.2017 15:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Termin naboru:29.05.2017 do 27.07.2017 r. Kto może skorzystać: Przedsiębiorcy w tym przedsiębiorcy typu spin off; konsorcja przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi, uczelniami/ szkołami wyższymi lub podmiotami leczniczymi, bądź ze spółkami celowymi tworzonymi przez te podmioty; konsorcja przedsiębiorstw z IOB, w tym organizacjami pozarządowymi. Jakie zadania są finansowane: Dofinansowanie mogą otrzymać projekty przedsiębiorstw chcących rozpocząć lub rozwinąć działalność B+R polegającą na: a) [...]

Źródło: dotacjomat.pl

Dotacje dla dolnośląskich przedsiębiorstw na B+R.

Dodano: 20.01.2017 12:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Od 2.01.2017 r. do 02.03.2017 r. trwa nabór projektów w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej na dofinansowanie: Schemat 1.2.A - Wsparcie dla przedsiębiorstw chcących rozpocząć lub rozwinąć działalność B+R Schemat 1.2.B - Tworzenie i rozwój infrastruktury B+R przedsiębiorstw O dofinansowanie mogą się ubiegać: Przedsiębiorcy (mikro, mały, średni oraz duży),w tym przedsiębiorcy typu spin off; konsorcja przedsiębiorstw z [...]

Źródło: dotacjomat.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone