poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r.  Imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii
Wiadomości z tagiem Przedsiębiorcy  RSS
Przedsiębiorcy czekają na zmiany ws. rachunków VAT i interpretacji

Dodano: 31.07.2020 19:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Polskie firmy oczekują zmian podatkowych oraz zwiększenia inwestycji w tzw. zieloną gospodarkę - wynika z nowego badania, które przeprowadzono na zlecenie Konfederacji Lewiatan. Ponad połowa (51 proc.) ankietowanych firm liczy na szybszy dostęp do indywidualnych interpretacji podatkowych, a 46 proc. ma nadzieję na uwolnienie środków z rachunków VAT.

Źródło: www.podatki.biz

Przedsiębiorca na macierzyńskim musi prowadzić działalność?

Dodano: 27.07.2020 13:35 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Obowiązujące przepisy nie przewidują "nakazu" prowadzenia działalności gospodarczej. Osoba zainteresowana decyduje, czy prowadzi taką działalność czy też zgłasza jej zakończenie lub zawieszenie. Natomiast w świetle przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych tytułem do obowiązkowych ubezpieczeń społecznych jest wykonywanie działalności gospodarczej. Decydujące znaczenie dla rozstrzygnięcia obowiązku ubezpieczeń osoby prowadzącej działalność gospodarczą jest więc nie tylko posiadanie odpowiednich uprawnień, ale przede wszystkim faktyczne i rzeczywiste prowadzenie tej działalności - wyjaśniło Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Przedsiębiorcy chcą dialogu i jasnej strategii wspierania gospodarki

Dodano: 21.07.2020 16:12 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Zdecydowana większość (76 proc.) przedsiębiorców uważa, że w ostatnich miesiącach rząd prowadził zbyt mały dialog ze środowiskiem biznesu - wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził Instytut Badań Spraw Publicznych. Jednocześnie aż 79 proc. badanych firm jest zdania, że brakuje obecnie jasnej strategii wspierania gospodarki w perspektywie najbliższych kilkunastu miesięcy.

Kiedy bilet miesięczny jest przychodem pracownika?

Dodano: 17.07.2020 13:35 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorca rozważa zakup bądź dofinansowanie do biletów miesięcznych dla swoich pracowników. W tym chce zakupić karty miejskie, które przekaże pracownikom. Będą to karty imienne, na których znajdzie się już naładowany bilet, a kolejne bilety będą ładowane we własnym zakresie przez pracownika. Czy sfinansowanie w całości lub w części ww. biletów stanowi przychód pracownika? Czy pracodawca ma obowiązek dokonywania wpłat zaliczki na podatek jeśli z powodów od niego niezależnych nie był w stanie wcześniej pobrać kwoty zaliczki z wynagrodzenia pracownika?

Źródło: www.podatki.biz

Dzieło z wadami zostało przyjęte bez zastrzeżeń? Przedsiębiorca może żądać zapłaty wynagrodzenia

Dodano: 16.07.2020 7:38 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Prowadzę firmę budowlaną. Właściciel restauracji położonej na drewnianym tarasie przy wejściu do jeziora zamówił u mnie – w ramach umowy o dzieło – położenie paneli podłogowych na przygotowanym przez inną firmę podłożu. Niestety nie było ono wykonane solidnie, o czym powiadomiłem właściciela restauracji, który mimo to zlecił mi wykonanie zamówionych robót.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Bez składek ZUS od napiwków pracowników

Dodano: 16.07.2020 7:36 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorca nie musi odprowadzać składek na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne od napiwków otrzymywanych przez jego pracowników. Nawet w sytuacji, kiedy ustawodawca nałożył na niego obowiązek rejestrowania takich wpłat.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Do hal magazynowych można zastosować 10% stawkę amortyzacyjną

Dodano: 13.07.2020 13:35 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą i w ramach tej działalności zamierza wybudować halowy obiekt magazynowy o powierzchni ok. 500 m2, na potrzeby przechowywania półproduktów i produktów związanych z jej prowadzeniem. Hala zostanie przez niego zakwalifikowana do grupy 8, podgrupy 80, rodzaj 806 Klasyfikacji Środków Trwałych. Czy przedsiębiorca będzie mógł zastosować do tej hali stawkę amortyzacji w wysokości 10%?

Źródło: www.podatki.biz

Split-payment zagraża stabilności gospodarki

Dodano: 04.07.2017 17:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Obecnemu rządowi nie sposób odmówić aktywności w dążeniu do uszczelnienia systemu podatkowego. Kolejnym narzędziem w tej walce ma być split-payment, czyli model podzielonej płatności podatku VAT. Ta pogoń za dodatkowymi wpływami do budżetu odniesie jednak odwrotny skutek. Przedsiębiorcy alarmują bowiem, że split-payment pozbawi ich płynności finansowej.

Źródło: www.pracodawcyrp.pl

Skarbówka podpowiada, jak unikać oszustów

Dodano: 28.06.2017 13:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy

„Rzeczpospolita”: Przedsiębiorca musi dokładnie sprawdzić kontrahenta. Inaczej może odpowiadać za jego podatkowe przekręty. Zdaniem eksperta Pracodawców RP Mariusza Korzeba niezbędne są wskazówki dla przedsiębiorców działających w poszczególnych branżach i obracających danym rodzajem towarów.

Źródło: www.pracodawcyrp.pl

ROZPOCZNIJ LUB ROZWIŃ DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZO-ROZWOJOWĄ – RUSZYŁ NABÓR 1.2.1 A – WSPARCIE DLA PRZEDSIĘBIORSTW CHCĄCYCH ROZPOCZĄĆ LUB ROZWINĄĆ DZIAŁALNOŚĆ B+R – KONKURS HORYZONTALNY

Dodano: 05.05.2017 15:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Termin naboru:29.05.2017 do 27.07.2017 r. Kto może skorzystać: Przedsiębiorcy w tym przedsiębiorcy typu spin off; konsorcja przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi, uczelniami/ szkołami wyższymi lub podmiotami leczniczymi, bądź ze spółkami celowymi tworzonymi przez te podmioty; konsorcja przedsiębiorstw z IOB, w tym organizacjami pozarządowymi. Jakie zadania są finansowane: Dofinansowanie mogą otrzymać projekty przedsiębiorstw chcących rozpocząć lub rozwinąć działalność B+R polegającą na: a) [...]

Źródło: dotacjomat.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone