czwartek, 19 września 2019 r.  Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Wiadomości z tagiem Przedsiębiorcy  RSS
Przedsiębiorcy boją się zmian w ZUS. Księgowi mają dla nich kuszącą propozycję

Dodano: 13.09.2019 10:41 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rząd myśli nad zmianami w ZUS, ale zapewnia, że nie będą one oznaczały większych składek. Niektórzy księgowi radzą, by dmuchać na zimne. - Można uciec od składek, zakładając spółkę - mówią. Jest jednak w tej propozycji sporo haczyków.

Źródło: https:

Lewiatan:55 organizacji pracodawców apeluje ws. utrzymania limitu składek na ZUS

Dodano: 12.09.2019 11:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Warszawa, 12.09.2019 (ISBnews) - W związku z zapisanym w projekcie budżetu państwa na rok 2020 zniesieniem limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, 55 organizacji pracodawców apeluje do polskiego rządu o utrzymanie ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (tzw. limit składek na ZUS), podała Konfederacja Lewiatan. Przedsiębiorcy podkreślają, że chcą budować siłę polskiej gospodarki, tworzyć wartościowe miejsca pracy oraz wspierać migrację powrotną do Polski, wpisując się tym samym w założenia Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR), która opiera rozwój gospodarczy na tworzeniu miejsc pracy o wysokiej wartości dodanej. 

Źródło: https:

Dzieło z wadami zostało przyjęte bez zastrzeżeń? Przedsiębiorca może żądać zapłaty wynagrodzenia

Dodano: 12.09.2019 7:38 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Prowadzę firmę budowlaną. Właściciel restauracji położonej na drewnianym tarasie przy wejściu do jeziora zamówił u mnie – w ramach umowy o dzieło – położenie paneli podłogowych na przygotowanym przez inną firmę podłożu. Niestety nie było ono wykonane solidnie, o czym powiadomiłem właściciela restauracji, który mimo to zlecił mi wykonanie zamówionych robót.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Bez składek ZUS od napiwków pracowników

Dodano: 12.09.2019 7:36 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorca nie musi odprowadzać składek na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne od napiwków otrzymywanych przez jego pracowników. Nawet w sytuacji, kiedy ustawodawca nałożył na niego obowiązek rejestrowania takich wpłat.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Split-payment zagraża stabilności gospodarki

Dodano: 04.07.2017 17:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Obecnemu rządowi nie sposób odmówić aktywności w dążeniu do uszczelnienia systemu podatkowego. Kolejnym narzędziem w tej walce ma być split-payment, czyli model podzielonej płatności podatku VAT. Ta pogoń za dodatkowymi wpływami do budżetu odniesie jednak odwrotny skutek. Przedsiębiorcy alarmują bowiem, że split-payment pozbawi ich płynności finansowej.

Źródło: www.pracodawcyrp.pl

Skarbówka podpowiada, jak unikać oszustów

Dodano: 28.06.2017 13:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy

„Rzeczpospolita”: Przedsiębiorca musi dokładnie sprawdzić kontrahenta. Inaczej może odpowiadać za jego podatkowe przekręty. Zdaniem eksperta Pracodawców RP Mariusza Korzeba niezbędne są wskazówki dla przedsiębiorców działających w poszczególnych branżach i obracających danym rodzajem towarów.

Źródło: www.pracodawcyrp.pl

ROZPOCZNIJ LUB ROZWIŃ DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZO-ROZWOJOWĄ – RUSZYŁ NABÓR 1.2.1 A – WSPARCIE DLA PRZEDSIĘBIORSTW CHCĄCYCH ROZPOCZĄĆ LUB ROZWINĄĆ DZIAŁALNOŚĆ B+R – KONKURS HORYZONTALNY

Dodano: 05.05.2017 15:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Termin naboru:29.05.2017 do 27.07.2017 r. Kto może skorzystać: Przedsiębiorcy w tym przedsiębiorcy typu spin off; konsorcja przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi, uczelniami/ szkołami wyższymi lub podmiotami leczniczymi, bądź ze spółkami celowymi tworzonymi przez te podmioty; konsorcja przedsiębiorstw z IOB, w tym organizacjami pozarządowymi. Jakie zadania są finansowane: Dofinansowanie mogą otrzymać projekty przedsiębiorstw chcących rozpocząć lub rozwinąć działalność B+R polegającą na: a) [...]

Źródło: dotacjomat.pl

Dotacje dla dolnośląskich przedsiębiorstw na B+R.

Dodano: 20.01.2017 12:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Od 2.01.2017 r. do 02.03.2017 r. trwa nabór projektów w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej na dofinansowanie: Schemat 1.2.A - Wsparcie dla przedsiębiorstw chcących rozpocząć lub rozwinąć działalność B+R Schemat 1.2.B - Tworzenie i rozwój infrastruktury B+R przedsiębiorstw O dofinansowanie mogą się ubiegać: Przedsiębiorcy (mikro, mały, średni oraz duży),w tym przedsiębiorcy typu spin off; konsorcja przedsiębiorstw z [...]

Źródło: dotacjomat.pl

Więźniowie łatają dziury na polskim rynku pracy

Dodano: 05.12.2016 6:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Przedsiębiorcy od dawna alarmują, że w Polsce brakuje ludzi do pracy. Nic dziwnego, że teraz pożądani dla biznesu stali się więźniowie, pisze "Rzeczpospolita".

Źródło: www.pb.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone