wtorek, 17 września 2019 r.  Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
Wiadomości z tagiem Prezes  RSS
Dobrowolna składka na ZUS. W Polsce trwa debata, a Niemcy się wycofają?

Dodano: 15.09.2019 18:39 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Dobrowolna składka na ubezpieczenia społeczne dla przedsiębiorców? Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska nie komentuje pomysłu wprowadzenia tego rozwiązania w Polsce. Wskazuje jednak, że nie wszystkie kraje, które korzystają z tego rozwiązania, są zadowolone. - W Niemczech prowadzone są prace w kierunku wprowadzenia obligatoryjnej składki na ubezpieczenia społeczne - zaznacza. Powód? Zbyt mała liczba przedsiębiorców zdecydowała się na zabezpieczenie swojej przyszłości. O tym, jak wygląda polski system w rozmowie z money.pl prof. Gertruda Uścińska mówiła podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój.

Prezes PiS mówi o podartym liście Balcerowicza. "Brutalne wykorzystywanie braku wiedzy wyborców", odpowiada prof. Gomułka

Dodano: 14.09.2019 13:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Podarty list Leszka Balcerowicza od szefa FSO stał się jednym z głównych motywów ostatniej konwencji PiS. Prezes Kaczyński i premier Morawiecki mówią, że to symbol złego kapitalizmu i "darwinizmu społecznego". Zaskoczony jest prof. Gomułka, który jako pierwszy powiedział o liście. - Gdyby Morawiecki rządził 30 lat temu, Polska nie odniosłaby sukcesu - mówi.

Źródło: https:

Składki na ZUS w 2020 roku dużo wyższe? Prof. Gertruda Uścińska tłumaczy wzrosty

Dodano: 14.09.2019 11:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Składki emerytalne i zdrowotne przedsiębiorców w 2020 roku obrosły już w legendę wyjątkowo dużych wzrostów. Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska nie zgadza się z taką tezą. W rozmowie z money.pl podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój tłumaczyła się ze wzrostu składek przedsiębiorców. - Trzeba z tą legendą się zmierzyć. Składki przedsiębiorców w 2020 roku wcale nie wzrosną wyjątkowo mocno - zaznacza w rozmowie. - Zmiana ta dokonuje się od lat i jest konsekwencją wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce. Musimy pamiętać, że firmy mogą też korzystać z licznych ulg oraz zwolnień i dalej rozwijać biznes - podkreśla. Więcej w materiale wideo.

Prezes NFZ: Zawsze, kiedy jest lepiej, zaczynają się protesty [WYWIAD]

Dodano: 14.09.2019 7:38 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Szansą na stabilizację jest odpowiednie ustawienie wartości kwoty bazowej i skali podwyżek w ustawie o minimalnym wynagrodzeniu w zawodach medycznych - mówi w wywiadzie dla DGP Andrzej Jacyna, prezes NFZ.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Prezes NBP: podniesienie pensji minimalnej w 2020 r. nie ma znaczenia dla inflacji

Dodano: 11.09.2019 17:44 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli nastąpi taki wzrost płacy minimalnej, jak przewiduje rząd, to wpływ tego na inflację w 2020 r. będzie minimalny – powiedział prezes NBP Adam Glapiński.

Tagi: Adam, Prezes
Źródło: https:

UOKiK apeluje do kredytodawców o respektowanie wyroku TSUE dot. zwrotu prowizji

Dodano: 11.09.2019 16:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) orzekł dziś, że w przypadku, gdy kredytobiorca wcześniej spłaci kredyt konsumencki, bank musi oddać wszystkie jej koszty proporcjonalnie obniżone. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) Marek Niechciał zaapelował w związku z tym do kredytodawców o respektowanie wyroku TSUE.

PKN Orlen przejmuje Ruch. Prezes zdradził planowany termin finalizacji transakcji

Dodano: 11.09.2019 11:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Trwają prace związane z finalizacją przejęcia Ruchu przez PKN Orlen. Prezes Daniel Obajtek liczy, że uda się to do końca tego roku.

Źródło: https:

Prezes URE cofnął Onico koncesję na obrót paliwami ciekłymi z zagranicą

Dodano: 10.09.2019 18:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) zdecydował o cofnięciu z urzędu z upływem 31 sierpnia 2019 r. spółce Onico koncesji na obrót paliwami ciekłymi z zagranicą na okres od 5 maja 2009 r. do 1 stycznia 2030 r. udzielonej 17 grudnia 2014 r., podało Onico. 

Źródło: https:

500+ dla niepełnosprawnych. Prezes ZUS tłumaczy, jak i kiedy ubiegać się o pieniądze

Dodano: 10.09.2019 10:25 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W ciągu pierwszych trzech dni września Polacy złożyli już ponad 3 tys. wniosków o świadczenie 500+ dla osób z niepełnosprawnościami - z orzeczeniem o niesamodzielnej egzystencji. O dodatkowe pieniądze w oddziałach ZUS pytali kilkadziesiąt tysięcy razy. Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska w rozmowie z money.pl podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój tłumaczyła, kto może ubiegać się o świadczenie i jakie powinien dostarczyć dokumenty. Prof. Uścińska tłumaczyła również, jak na miesiąc przed wejściem w życie programu ZUS przygotowuje się do zmian.

Banki już czekają na europejski wyrok. Prezes ZBP ostrzega przed "niesprawiedliwością"

Dodano: 08.09.2019 12:13 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kredytów we frankach może poważnie zachwiać polskim systemem bankowym - ostrzega Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich w rozmowie z money.pl. Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój tłumaczył, dlaczego TSUE powinien bardzo dokładnie przyjrzeć się sprawie i jej skutkom dla Polski i polskiej gospodarki. Prezes ZBP zwrócił również uwagę, że rozwiązania skrajnie korzystne dla tzw. frankowiczów byłyby niesprawiedliwe dla kredytobiorców płacących od lat zobowiązanie w polskiej walucie. Więcej w materiale wideo.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone