sobota, 25 stycznia 2020 r.  Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
Wiadomości z tagiem Prac  RSS
Wyższa kwota wolna od podatku? Nie ma szans

Dodano: 20.01.2020 13:35 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ostatnio przedłożona przez Ministra Finansów informacja o wynikach dokonanej weryfikacji wysokości kwoty zmniejszającej podatek została przyjęta przez Radę Ministrów w dniu 2 września 2019 r. Przy czym zawarta w niej rekomendacja niepodwyższania kwoty zmniejszającej podatek na 2020 r. została wypracowana na podstawie ostatnio ogłoszonego minimum egzystencji. Obecne przepisy ustawy PIT, w zakresie kwoty zmniejszającej podatek generującej kwotę wolną, są zsynchronizowane ze zdolnością do płacenia podatków - wyjaśniło Ministerstwo Finansów.

Źródło: www.podatki.biz

Bez prywatnej opieki medycznej firmy mogą przegrać wyścig o pracowników

Dodano: 18.01.2020 7:36 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Nawet 60 proc. małych i średnich przedsiębiorstw ma problemy z rekrutacją. Przy dużej konkurencji na rynku czynnikami, które mogą przyciągnąć najlepszych kandydatów, są pozapłacowe benefity, przede wszystkim prywatna opieka medyczne.

Tagi: Prac, Nawet
Źródło: www.pulshr.pl

RODO: Kara dla pracodawcy może oznaczać też odpowiedzialność pracowników

Dodano: 17.01.2020 7:36 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Kohl Investments SA zajmuje się projektowaniem, produkcją i dystrybucją odzieży. Spółka zatrudnia niemal 1100 osób. Przy prowadzeniu tak dużego przedsiębiorstwa szczególnie istotne jest to, aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa danych osobowych pracowników, w tym zwłaszcza przetwarzanych przy okazji procesów rekrutacyjnych. Procesy te bowiem w sposób znaczący ingerują w prywatność zarówno obecnych, jak i potencjalnych pracowników.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Sprzedaż firmowego samochodu w procedurze VAT-marża

Dodano: 15.01.2020 13:36 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca od 2016 r. jest właścicielem pojazdu, który stanowi majątek firmy, wprowadzony do środków trwałych. Samochód jest wykorzystywany w działalności gospodarczej. Auto zostało w całości zamortyzowane. Pojazd został zakupiony na podstawie faktury VAT-marża. Przy używaniu samochodu odliczono 50% podatku VAT (paliwo, części itp.). Czy Wnioskodawczyni będzie uprawniona do opodatkowania transakcji zbycia pojazdu według procedury VAT marża?

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2020: Karta Praw Podatnika już w Sejmie

Dodano: 11.01.2020 11:42 | 6 odsłon | 0 komentarzy

W Sejmie trwają prace nad projektem nowej ustawy - Karta Praw Podatnika. Zgłoszony przez posłów Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej projekt zakłada wprowadzenie do polskiego systemu podatkowego nowej instytucji, która miałaby zapewniać należytą ochronę praw podatników.

Dudzińska: Nie przyjmę kolejnej propozycji kandydowania na urząd RPD

Dodano: 09.01.2020 7:38 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Nie przyjmę kolejnej propozycji kandydowania na urząd Rzecznika Praw Dziecka. Okazało się, że to stanowisko polityczne - powiedziała PAP Agnieszka Dudzińska, której wybór na stanowisko RPD nie uzyskał w piątek aprobaty Senatu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

reklama

Copyright © 2008-2020 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone