wtorek, 19 marca 2019 r.  Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Wiadomości z tagiem Podatki  RSS
Podatki 2019: Nowe rozporządzenia ws. rajów podatkowych

Dodano: 18.03.2019 14:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów opublikowało projekty dwóch nowych rozporządzeń określających kraje i terytoria stosujące szkodliwą konkurencję podatkową w zakresie podatków dochodowych CIT i PIT. Zmiany są związane z uchyleniem dotychczasowych upoważnień ustawowych do wydania rozporządzeń. W efekcie na czarnej liście rajów podatkowych znajduje się nadal 26 krajów i terytoriów.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2019. Podatek u źródła a dywidendy: Nowe zasady poboru częściowo odroczone

Dodano: 18.03.2019 13:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wyłączenie stosowania art. 26 ust 2e ustawy o CIT dotyczy podmiotów, które mają siedzibę lub zarząd na terytorium państwa będącego stroną zawartej z Polską umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, której przepisy określają zasady opodatkowania dochodów z dywidend, odsetek oraz należności licencyjnych, o ile istnieje również podstawa prawna do wymiany informacji podatkowych z państwem siedziby lub zarządu. W efekcie wyłączenie to nie ma zastosowania w przypadku wypłat na rzecz podmiotów z jurysdykcji takich jak Jersey, Guernsey, czy Wyspa Man lub innych, z którymi Polska nie ma "pełnej" umowy podatkowej - wyjaśniło Ministerstwo Finansów.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2019: Bliżej zmian w ustawie o wymianie informacji podatkowych

Dodano: 15.03.2019 15:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W Sejmie trwają prace nad projektem zmian w ustawie o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami. Przepisy mają zostać dostosowane do wymogów wynikających z unijnych regulacji. Nowela będzie dotyczyć przede wszystkim automatycznej wymiany informacji o rachunkach raportowanych.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2020: PIT i CIT - Kolejne ograniczenie możliwości zaliczania wydatków do KUP

Dodano: 15.03.2019 14:59 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (projekt pochodzi z 25.02.2019 r. i sygnalizowaliśmy go już wczoraj) przewiduje od początku 2020 r. kolejne ograniczenie możliwości zaliczania wydatków do KUP. Podatnicy, którzy będą chcieli uniknąć niebezpieczeństw związanych z pomniejszeniem kosztów (lub zwiększeniem przychodów - o czym za chwilę), będą musieli konfrontować numer rachunku na dokumencie kontrahenta z bazą rachunków - codziennie od nowa.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2020: Przed zapłatą trzeba będzie sprawdzić numer rachunku w wykazie MF

Dodano: 14.03.2019 15:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy

We wrześniu br. resort finansów zamierza uruchomić nowy i ogólnodostępny wykaz podatników podatku VAT. W wykazie publikowane będą m.in. rachunki podatników. W niektórych przypadkach nabywca, który zapłaci należność na inny rachunek, będzie musiał liczyć się z możliwością zastosowania wobec niego tzw. solidarnej odpowiedzialności za kwotę podatku VAT. Rozszerzenie stosowania tej instytucji zaplanowano na początek 2020 r.

Tagi: Podatki
Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2020: Nowa Ordynacja podatkowa już wkrótce?

Dodano: 14.03.2019 15:12 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nowa Ordynacja podatkowa ma zostać wprowadzona już w II połowie 2020 r. - wynika z zapowiedzi Ministerstwa Finansów. W trakcie kilku najbliższych tygodni nowa wersja projektu trafi do akceptacji rządu. Resort finansów przekonuje, że ustawa wprowadzi m.in. ok. 20 rozwiązań mających zwiększyć ochronę praw podatnika w kontaktach z organami skarbowymi.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2019: We wrześniu ruszy nowy wykaz podatników VAT

Dodano: 13.03.2019 19:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Z początkiem września br. Krajowa Administracja Skarbowa opublikuje w internecie ogólnodostępny wykaz podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy podatku VAT. W założeniu baza ma służyć podatnikom do szybkiej weryfikacji kontrahentów i ich rachunków,  a także ograniczać ryzyko nieświadomego udziału w tzw. karuzelach podatkowych.

Źródło: www.podatki.biz

Podatek cyfrowy ma przynieść pieniądze na nowe obietnice PiS. Rząd musi przygotować projekt

Dodano: 12.03.2019 19:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nie będzie jednego, unijnego podatku cyfrowego. We wtorek negocjacje w tej sprawie zakończyły się katastrofą. Facebook, Amazon czy Google będą ścigani bezpośrednio przez Warszawę, Paryż czy Rzym. Polski rząd powinien się spieszyć, bo te pieniądze mają sfinansować część obietnic wyborczych.

Źródło: https:

Podatki 2019: Rozporządzenie ws. właściwości organów podatkowych do zmiany

Dodano: 12.03.2019 19:37 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Spółki wchodzące w skład podatkowej grupy kapitałowej zostaną objęte właściwością jednego urzędu skarbowego ze względu na siedzibę spółki dominującej - wynika z nowej wersji projektu zmian w rozporządzeniu dotyczącym właściwości organów podatkowych. Nowe przepisy mają wejść w życie z początkiem kwietnia br.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2019: Zmiany ws. odwróconego obciążenia i solidarnej odpowiedzialności

Dodano: 11.03.2019 13:33 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W projekcie nowelizacji, który zakłada wprowadzenie nowej matrycy stawek VAT, przewidziano m.in. zmiany dotyczące sposobu identyfikowania towarów na potrzeby podatku VAT. Odpowiednie zmiany z tym związane mają dotyczyć również mechanizmu odwróconego obciążenia podatkiem oraz instytucji solidarnej odpowiedzialności. W efekcie rozwiązania te obejmą szerszy katalog towarów.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone