środa, 19 lutego 2020 r.  Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
Wiadomości z tagiem Państwa  RSS
Duże Rodziny: Państwo powinno dawać 500 złotych na każde małe dziecko

Dodano: 14.02.2020 7:38 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Związek Dużych Rodzin 3 Plus zachęca prezydenta i rząd, aby wprowadzili w Polsce Bon Wychowawczy. Bonem miałyby być objęte wszystkie rodziny, które mają dzieci w wieku od roku do trzech lat. Każda rodzina powinna dostać 500 złotych na dziecko.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Szkolenia w Warszawie: Baza BDO - teoria i praktyka

Dodano: 13.02.2020 19:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zapraszamy na szkolenie, które przybliży Państwu obecny i planowany stan prawny i jest skierowane do osób zamierzających uzyskać lub uaktualnić wiedzę z zakresu gospodarowania odpadami oraz bazy danych odpadowych. Praktyczne zajęcia pozwolą znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo popełnienia błędów w prowadzonej dokumentacji oraz zmniejszyć ryzyko ewentualnych kar. Celem jest podniesienie kompetencji uczestników szkolenia z zakresu zagadnień prawnych dotyczących sprawozdawczości wobec Urzędu Marszałkowskiego, zapoznanie się aktualnymi i proponowanymi zmianami za pomocą praktycznych przykładów, rozwój kompetencji uczestnika poprzez ćwiczenia poparte przykładami i poradami.

Źródło: www.podatki.biz

Państwo ma problemy z odzyskiwaniem majątku z przestępstw - twierdzi NIK

Dodano: 12.02.2020 15:21 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Polskiemu państwu udaje się odzyskiwać jedynie niewielką część majątku z przestępstw - wynika z nowego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W latach 2014-2018 odzyskano zaledwie niecałe 3 mld zł, podczas gdy nielegalne zyski przestępców szacowane są w tym okresie czasu na ok. 200-500 mld zł. Problemy w odzyskiwaniu takich środków rodzi m.in. rozproszenie działań poszczególnych służb i instytucji.

Źródło: www.podatki.biz

Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą podatek od wysokich odpraw

Dodano: 12.02.2020 7:36 | 4 odsłon | 0 komentarzy

W myśl tego dokumentu, opodatkowaniu stawką 70 procent ulegają wszystkie odprawy i odszkodowania wypłacane menadżerom i pracownikom spółek, w których Skarb Państwa ma ponad 50 procent udziałów ...

Źródło: www.twoja-firma.pl

20.02.2020, Katowice: Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce - zasady obowiązujące w 2020 roku

Dodano: 10.02.2020 13:17 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Z rekordowo niskim poziomem bezrobocia Polska jest atrakcyjnym rynkiem pracy - szczególnie dla osób przyjeżdżających ze Wschodu i niektórych krajów Azji. Zatrudnianie cudzoziemców staje się coraz bardziej popularne, jednak należy pamiętać, że zatrudnienie osoby z innego państwa, szczególnie spoza Unii Europejskiej jest bardziej skomplikowane i czasochłonne niż zatrudnienie obywatela Polski. Ponadto nieustannie modyfikowane są przepisy, zmieniające zasady zatrudniania cudzoziemców na krótkie okresy. Zapraszamy na szkolenie, którego celem jest praktyczne przeprowadzenie przez cały proces zatrudnienia cudzoziemca: jego przyjazd i pobyt, podjęcie pracy (zezwolenie na pracę, procedury uproszczone), obowiązki podatkowe i ubezpieczeniowe. Udział w szkoleniu zapewni wiedzę i praktyczne porady dzięki którym zatrudnią Państwo cudzoziemca zgodnie z przepisami w możliwie najkrótszym czasie. Zapoznają się Państwo z planowanymi zmianami w zakresie powierzania pracy cudzoziemcom.

Źródło: www.podatki.biz

Sprawozdawczość środowiskowa i BDO w świetle najnowszych zmian prawa: 3-dniowe szkolenie

Dodano: 30.01.2020 10:26 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Szkolenie przybliży Państwu obecny i planowany stan prawny i jest skierowane do osób zamierzających uzyskać lub uaktualnić wiedzę z zakresu opłat za korzystanie ze środowiska, sprawozdawczości związanej z opłatą produktową, gospodarką opakowaniami i zbiorczymi zestawieniami danych o wytwarzanych odpadach. Praktyczne zajęcia pozwolą znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo popełnienia błędów w prowadzonej dokumentacji oraz zmniejszyć ryzyko ewentualnych kar. Celem jest podniesienie kompetencji uczestników szkolenia z zakresu zagadnień prawnych dotyczących sprawozdawczości wobec Urzędu Marszałkowskiego, zapoznanie się aktualnymi i proponowanymi zmianami za pomocą praktycznych przykładów, rozwój kompetencji uczestnika poprzez ćwiczenia poparte przykładami i poradami.

Źródło: www.podatki.biz

PPL przez przekazanie spółki CAD odnotowały 65 mln zł straty za 2018 r.

Dodano: 13.02.2019 16:33 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przekazanie na rzecz Skarbu Państwa 100 proc. udziałów Chopin Airport Development przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" przyniosło stratę netto za 2018 r, w wysokości 65 mln zł - wynika ze wstępnych wyników finansowych, o których w środę poinformowały PPL.

Tagi: Państwa
Źródło: biznes.interia.pl

Pieniądze albo... nic

Dodano: 30.06.2017 11:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy

„Menedżer Zdrowia”: Wzrost nakładów na ochronę zdrowia to temat banalny i oczywisty. Wydawałoby się, że nie ma o czym mówić. A jednak, jak pokazuje życie, rzeczy najprostsze są najtrudniejsze w realizacji. Dowodzi tego finalny kształt Wieloletniego Planu Finansowego Państwa na lata 2017-2020 – pisze ekspert Pracodawców RP Grzegorz Byszewski.

Źródło: www.pracodawcyrp.pl

Nasze działania w ramach 6.3 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów RPO WD 2014-2020

Dodano: 14.09.2016 15:14 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Miło Nam Państwa poinformować, że obecnie jesteśmy w trakcie realizacji usług przygotowywania kompletnej dokumentacji aplikacyjnej (wniosków o dofinansowanie i studiów wykonalności z załącznikami) w ramach Działania 6.3 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów RPO WD 2014-2020 dla kilkunastu wspólnot mieszkaniowych z terenu Dolnego Śląska, m.in. dla: ATENY Sp. z o.o. Wspólnoy Mieszkaniowej przy ul. Białogórskiej 7 z Bogatynii Miejskiego Zarządu Nieruchomości w Świdnicy [...]

Źródło: dotacjomat.pl

reklama

Copyright © 2008-2020 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone