czwartek, 19 września 2019 r.  Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Wiadomości z tagiem Państwa  RSS
Państwo pozwane za zanieczyszczone powietrze. Za sprawą Jerzego Stuhra

Dodano: 17.09.2019 21:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Aktor Jerzy Stuhr, dziennikarz Mariusz Szczygieł i konsultant medyczny Tomasz Sadlik wspólnymi siłami walczą o zadośćuczynienie od Skarbu Państwa. Powód? Naruszenie prawa do korzystania z niezanieczyszczonego powietrza.

Źródło: https:

Warszawa: Ceny transferowe i dokumentacja podatkowa - nowe zasady po zmianach

Dodano: 13.09.2019 13:37 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Od 1.01.2019 r. po raz kolejny zmieniły się regulacje dotyczące podmiotów powiązanych, cen transferowych i dokumentacji podatkowej. Zmiany są poważne i w zasadniczy sposób zmieniają podejście organów podatkowych do podmiotów powiązanych i ich obowiązków dokumentacyjnych. Wychodząc naprzeciw zmianom w przepisach zapraszamy Państwa na szkolenie, które ma na celu zapoznanie Państwa z regulacjami podatkowymi dotyczącymi podmiotów powiązanych w stanie prawnym obowiązującym w 2019 r.

Źródło: www.podatki.biz

Właściciel Biedronki walczy z portugalskim rządem o podatek. Państwo chce już niemal 21 mln euro

Dodano: 12.09.2019 19:42 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Grupa Jeronimo Martins uważa, że państwo niesłusznie opodatkowało sklepy kolejną daniną. I konsekwentnie odmawia jej płacenia już od siedmiu lat.

Źródło: https:

Duże Rodziny: Państwo powinno dawać 500 złotych na każde małe dziecko

Dodano: 11.09.2019 7:41 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Związek Dużych Rodzin 3 Plus zachęca prezydenta i rząd, aby wprowadzili w Polsce Bon Wychowawczy. Bonem miałyby być objęte wszystkie rodziny, które mają dzieci w wieku od roku do trzech lat. Każda rodzina powinna dostać 500 złotych na dziecko.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą podatek od wysokich odpraw

Dodano: 11.09.2019 7:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W myśl tego dokumentu, opodatkowaniu stawką 70 procent ulegają wszystkie odprawy i odszkodowania wypłacane menadżerom i pracownikom spółek, w których Skarb Państwa ma ponad 50 procent udziałów ...

Źródło: www.twoja-firma.pl

Coraz bliżej powołania Komisji Europejskiej. Państwa członkowskie zatwierdziły formalnie listę kandydatów na komisarzy

Dodano: 10.09.2019 12:39 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Przedstawiciele państw członkowskich w Radzie UE zatwierdzili oficjalnie listę kandydatów na unijnych komisarzy. Przedstawicielem Polski w tym zestawieniu jest Janusz Wojciechowski, były europoseł PiS, obecnie audytor w Europejskim Trybunale Obrachunkowym.

Egzekucja administracyjna z rachunku przedsiębiorcy do zmiany

Dodano: 09.09.2019 13:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Państwo i urzędy je reprezentujące powinno być zainteresowane jak najszybszą spłatą wierzytelności. Natomiast postępowanie nie dające szans na przeżycie firmie i przedsiębiorcy, jako człowiekowi i obywatelowi oddala w czasie egzekucję wierzytelności lub może nawet skazać na fiasko. Zdaniem przedsiębiorców obowiązkiem organów i banków powinno być dołożenie starań, aby egzekucja wierzytelności odbywała się w trybie z zabezpieczeniem środków do określonej kwoty, pozwalającej na egzystencję. Po każdej wpłacie części wierzytelności organ egzekucyjny powinien mieć obowiązek aktualizacji kwoty wierzytelności.

Źródło: www.podatki.biz

PiS najpierw likwidował Ministerstwo Skarbu Państwa. Teraz myśli o jego przywróceniu

Dodano: 07.09.2019 12:28 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prawo i Sprawiedliwość nie wyklucza przywrócenia zlikwidowanego przez siebie Ministerstwa Skarbu Państwa – wynika z programu wyborczego partii, do którego dotarł PAP Biznes.

Źródło: https:

E-kurs: Podatki przy sprzedaży towarów i usług przez Internet

Dodano: 06.09.2019 10:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Wartość transakcji przeprowadzanych przez Internet rośnie wykładniczo. Dla tego rodzaju przedsiębiorczości bariera wejścia jest stosunkowo niska. Coraz więcej przedsiębiorców zauważa zalety dropshippingu, specjalnego modelu pośrednictwa, umożliwiającego zaoferowanie towarów i usług, dostarczanych przez innych. Coraz więcej osób świadczy także przez Internet usługi lub po prostu znajduje klientów dla innych przedsiębiorców. Za tym gwałtownym rozwojem rynku transakcji przeprowadzanych za pośrednictwem elektronicznych środków komunikacji powinna podążać świadomość obowiązujących ram podatkowych. Przedstawiamy Państwu e-kurs: Podatki przy sprzedaży towarów i usług przez Internet.

Źródło: www.podatki.biz

Restrykcyjne zasady dla firm turystycznych to wymóg unijny

Dodano: 06.09.2019 10:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Państwa członkowskie powinny zapewnić podróżnym nabywającym imprezę turystyczną pełną ochronę na wypadek niewypłacalności organizatora (...). Zachowując swobodę decyzji co do sposobu, w jaki ma zostać zorganizowana ochrona na wypadek niewypłacalności, państwa członkowskie powinny zapewnić skuteczność takiej ochrony - wyjaśniło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone