piątek, 20 lipca 2018 r.  Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
Wiadomości z tagiem Osób Niepełnosprawnych  RSS
Podatki 2019: Rząd przedstawił projekt wprowadzający daninę solidarnościową

Dodano: 16.07.2018 19:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W przyszłym roku wprowadzony zostanie nowy podatek - tzw. danina solidarnościowa, która będzie zasilać Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych (SFWON). W projekcie przygotowanym w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej określono szczegółowe przepisy dotyczące podatku. Danina ma wynosić 4 proc. i być pobierana od nadwyżki dochodów powyżej 1 mln zł w danym roku podatkowym.

Nie tylko najbogatsi. Na pomoc niepełnosprawnym złożymy się wszyscy

Dodano: 16.07.2018 13:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych – tak będzie nazywała się nowa instytucja, która będzie wspierała osoby niepełnosprawne. O jej powstaniu mówili rządzący w trakcie i po proteście osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie. Mieli ją zapłacić tylko najbogatsi. Ze złożonego właśnie projektu ustawy wynika, że na wsparcie osób niepełnosprawnych złożymy się wszyscy.

Nowy podatek coraz bliżej. MRPiPS opublikowało projekt ustawy o Funduszu Solidarnościowym

Dodano: 13.07.2018 19:36 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Projekt ustawy zakładający utworzenie Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych został w piątek opublikowany przez MRPiPS. Fundusz ma być zasilany z części składki na Fundusz Pracy oraz z "daniny solidarnościowej" od osób zarabiających ponad 1 mln zł rocznie.

Po utracie wskaźnika trzeba oddać środki do PFRON

Dodano: 05.07.2018 7:36 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Firma, która przestała osiągać 25-proc. wskaźnik zatrudnienia pracowników z dysfunkcjami, nie może prowadzić zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON). W związku z tym niewykorzystane środki, które są na nim zgromadzone, musi wpłacić do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

reklama

Copyright © 2008-2018 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone