czwartek, 13 grudnia 2018 r.  Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Wiadomości z tagiem Naczelna  RSS
Złe świąteczne prezenty

Dodano: 05.12.2018 16:23 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Wigilia i Boże Narodzenie coraz bliżej... Jednym z elementów okresu świątecznego są prezenty, wręczane także w pracy. Jak to z prezentami bywa - są wśród nich i takie, których wręczać się nie powinno. Co jest na tej liście? Na początek myśl przewodnia Naczelna zasada brzmi: wybierając prezent pomyślmy, co ma symbolizować. Powinien przede wszystkim podkreślać [...] pochodzi z serwisu .

Źródło: weblog.infopraca.pl

NSA o pierwszym zasiedleniu w VAT

Dodano: 26.11.2018 11:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Przez "oddanie do użytkowania", o którym mowa w art. 2 pkt 14 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, należy rozumieć: przekazanie prawa do korzystania z budynków, czyli: sprzedaż, wydzierżawienie, wynajęcie, czy oddanie do używania (użytkowania). Przez pierwsze zasiedlenie rozumie się oddanie do użytkowania, pierwszemu nabywcy lub użytkownikowi lub użytkowanie na potrzeby własne, budynków, budowli lub ich części, po ich: a) wybudowaniu lub b) ulepszeniu, jeżeli wydatki poniesione na ulepszenie, w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym, stanowiły co najmniej 30% wartości początkowej - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Źródło: www.podatki.biz

Dochód z zagranicy decyduje o uldze prorodzinnej

Dodano: 25.11.2018 7:36 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli dziecko zarobiło więcej niż 3089 zł, to rodzic traci prawo do preferencji w PIT. Nie ma znaczenia, czy dochód uzyskało w kraju czy za granicą – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Tagi: Naczelna
Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone