poniedziałek, 24 września 2018 r.  Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Wiadomości z tagiem Naczelna  RSS
Dochód z zagranicy decyduje o uldze prorodzinnej

Dodano: 20.09.2018 7:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli dziecko zarobiło więcej niż 3089 zł, to rodzic traci prawo do preferencji w PIT. Nie ma znaczenia, czy dochód uzyskało w kraju czy za granicą – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Tagi: Naczelna
Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

NSA. Kara umowna jako koszt podatkowy

Dodano: 19.09.2018 12:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Przy ocenie dopuszczalności kwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu kar umownych należy przykładać szczególne znaczenie do rozumienia terminów "zachowanie" i "zabezpieczenie" źródła przychodów. W szczególności, jeżeli jako zabezpieczenie źródła przychodów należy rozumieć koszty poniesione na ochronę istniejącego (podstawowego) źródła przychodów, w taki sposób, aby to źródło funkcjonowało w bezpieczny sposób, to ograniczenie strat finansowych w postaci rezygnacji z wydatku, pomimo poniesienia pewnych kosztów, służy właśnie temu celowi - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Źródło: www.podatki.biz

Wydatek na cele mieszkaniowe to także zakup drugiego mieszkania - Naczelny Sąd Administracyjny przychylny dla podatników

Dodano: 14.09.2018 11:50 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Sprzedający nieruchomość może uniknąć zapłaty podatku, jeśli uzyskany z tego tytułu przychód przeznaczy na własne cele mieszkaniowe. Spory z fiskusem często koncentrują się wokół kwestii, kiedy zakup nowego lokum może zostać uznany za taki wydatek? Korzystne dla podatników stanowisko w tym przedmiocie zajął niedawno Naczelny Sąd Administracyjny.

Źródło: www.podatki.biz

Paliwo do służbowego auta wykorzystywanego do celów prywatnych nie stanowi odrębnego przychodu - NSA rozstrzygnął spór na korzyść pracowników

Dodano: 12.09.2018 13:36 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Zmiana ustawy o PIT nie rozwiała wszystkich wątpliwości co do tego, jak podatkowo rozliczać udostępnienie pracownikowi służbowego samochodu do celów prywatnych. Fiskus w dalszym ciągu stał na stanowisku, że paliwo do takiego pojazdu stanowi dla pracownika odrębny przychód, natomiast przedsiębiorcy byli zdania, iż objęte jest ono określonym w ustawie ryczałtem. W wyroku z dnia 10 lipca 2018 r. Naczelny Sąd Administracyjny przyznał rację podatnikom.

Źródło: www.podatki.biz

NSA. Podstawa opodatkowania przy nieodpłatnym zniesieniu współwłasności

Dodano: 05.09.2018 12:02 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Skoro art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn mówi o podstawie opodatkowania jako o wartości nabytych rzeczy i praw majątkowych w znaczeniu ich łącznej wartości, to tak samo rozumieć należy podstawę opodatkowania określoną w art. 7 ust. 6 ww. ustawy jako łączną wartość rzeczy lub praw majątkowych w części przekraczającej wartość udziałów we współwłasności wszystkich nabytych rzeczy lub praw majątkowych, które przed zniesieniem współwłasności przysługiwały nabywcy - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Źródło: www.podatki.biz

reklama

Copyright © 2008-2018 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone