czwartek, 19 września 2019 r.  Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Wiadomości z tagiem Marcin  RSS
PHN: Kolejne mieszkania trafią do oferty spółki na początku 2020 r.

Dodano: 12.09.2019 13:09 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Polski Holding Nieruchomości (PHN) planuje wprowadzenie do sprzedaży kolejnej puli mieszkań na początku 2020 r., poinformował prezes Marcin Mazurek. Będą to lokale w ramach I etapu projektu Młoda Białołęka w Warszawie.

Źródło: https:

PHN spodziewa się przejęcia Chemobudowy i CBPG do końca roku

Dodano: 12.09.2019 13:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Polski Holding Nieruchomości (PHN) spodziewa się finalizacji przejęcia Chemobudowy Kraków i Centrum Biurowego Plac Grunwaldzki (CBPG) do końca br., poinformował prezes Marcin Mazurek.

Źródło: https:

PHN: Kolejne emisje obligacji nie wcześniej niż w przyszłym roku

Dodano: 12.09.2019 12:28 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Polski Holding Nieruchomości (PHN) planuje emisję kolejnej transzy obligacji w ramach 7-letniego programu o wartości nominalnej do 1 mld zł nie wcześniej niż w przyszłym roku, poinformował prezes Marcin Mazurek.

Źródło: https:

Mrowiec z Pekao: Duże firmy płacą pracownikom dwa razy więcej niż mikro firmy

Dodano: 11.09.2019 10:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Duże przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 250 osób płacą pracownikowi średnio prawie dwa razy więcej od mikro firm, co może w przyszłości pogłębić deficyt pracowniczy w małych firmach, a jednocześnie będzie sprzyjać konsolidacji w wielu branżach, ocenia w rozmowie z ISBnews główny ekonomista Banku Pekao Marcin Mrowiec. 

Źródło: https:

Program wyborczy PO-KO. Poseł Koalicji przedstawia sposoby jego sfinansowania

Dodano: 06.09.2019 21:22 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Poseł Marcin Święcicki ocenił, że jego ugrupowanie znajdzie oszczędności tam, gdzie "PiS sobie poszalał". Jego ugrupowanie skupi się m.in. na zmniejszeniu wydatków na urzędy centralne czy likwidacji dofinansowania telewizji publicznej.

Źródło: https:

Komisja ds. VAT przyjęła raport końcowy. Chce Trybunału Stanu dla polityków PO

Dodano: 06.09.2019 15:06 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Donald Tusk, Ewa Kopacz, Mateusz Szczurek i Jan Vincent Rostowski - to politycy, którzy zdaniem komisji śledczej ds. VAT powinni trafić przed Trybunał Stanu. Przewodniczący Marcin Horała zaprezentował w piątek raport z prac jego komisji. Komisja przyjęła go z poprawkami.

Źródło: https:

Sukces polskiej gospodarki. Za nami trzydzieści dobrych lat

Dodano: 06.09.2019 11:24 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Polska jest siódmą gospodarką Unii Europejskiej i 23. na świecie. To efekt 27 lat nieprzerwanego wzrostu. Wśród krajów OECD taka sztuka udała się tylko Polsce i Australii - wynika z raportu opracowanego przez Bank Pekao. Skalę sukcesu polskiej gospodarki pokazuje porównanie z Ukrainą, ponieważ te trzydzieści lat temu startowaliśmy z podobnego poziomu – Ukraińcy mieli lepszy punkt wyjścia, bo PKB na mieszkańca było o kilkanaście procent wyższe niż u nas. Mija trzydzieści lat i nasze PKB wzrosło trzykrotnie, a na Ukrainie jest o kilkanaście procent niższe niż w 1990 r. – mówi money.pl Marcin Mrowiec, główny ekonomista Banku Pekao. - Mimo, że widzimy nasze liczne niedomagania i wiele chcielibyśmy poprawić, to pamiętajmy skąd startowaliśmy – dodaje. Jednak trzydzieści lat sukcesów w pogoni za bardziej rozwiniętymi gospodarkami nie oznacza, że ten pościg się już skończył. Raport wskazuje obszary, w których mamy jeszcze dużo do zrobienia. Są to na przykład kurczące się zasoby pracy. – Wchodzimy w okres, gdy będzie nam brakowało osób pracujących – wskazuje Mrowiec. Ponadto ekonomiści zalecają stymulowanie inwestycji oraz stabilizację otoczenia prawnego.

Pekao: PKB na osobę potroiło się w Polsce od 1991 r., blisko poziomu Portugalii

Dodano: 03.09.2019 13:09 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Warszawa, 03.09.2019 (ISBnews) - Wzrost gospodarczy w Polsce rósł w tempie średnio ponad 4% rocznie, zaś PKB na mieszkańca niemal potroił się w ostatnich trzech dekadach, wskazuje główny ekonomista Banku Pekao Marcin Mrowiec i jeden z autorów raportu 'Polska gospodarka i wyzwania na najbliższe dekady", prezentowanego podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy. PKB na mieszkańca jest w Polsce wyższy niż w Grecji i zbliżony do Portugalii, podkreślił.

Zmiany w kodeksie pracy odnośnie zaległych urlopów oraz wypłaty wynagrodzeń uznaniowych

Dodano: 03.10.2017 9:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Komisja kodyfikacyjna uzgodniła już wiele rozwiązań, które znajdą się w nowym kodeksie pracy. Ograniczona zostanie np. możliwość wypłacania uznaniowych składników wynagrodzenia - mówi prof. Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, przewodniczący komisji kodyfikacyjnej prawa pracy. Mija rok od powołania Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Jaki jest jej dotychczasowy dorobek? W przypadku przygotowywania projektu indywidualnego [...]

Źródło: www.pracamagazyn.pl

Lotos szuka prezesa

Dodano: 22.12.2016 19:28 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Zmiany w radzie nadzorczej to wstęp do powołania nowego zarządu Lotosu. Rada szuka prezesa z minimum 3-letnim doświadczeniem w sektorze. Największe szanse ma na razie Marcin Jastrzębski

Źródło: www.pb.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone