wtorek, 13 listopada 2018 r.  Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy
Wiadomości z tagiem MRPiPS  RSS
Dokumentacja pracownicza - MRPiPS poprawiło projekt nowego rozporządzenia

Dodano: 07.11.2018 19:35 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało zaktualizowaną wersję projektu nowego rozporządzenia ws. dokumentacji pracowniczej. Nowa wersja uwzględnia szereg poprawek, o które apelowali wcześniej pracodawcy. Część projektowanych przepisów nadal budzi jednak wątpliwości. Nowe rozporządzenie powinno wejść w życie z początkiem 2019 r.

Wiceminister Marczuk odchodzi z MRPiPS. Odpowiadał mi.n za 500 plus

Dodano: 07.11.2018 13:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Wiceminister Bartosz Marczuk, który odpowiada w MRPiPS za sprawy rodziny, złożył rezygnację, ponieważ ma inne plany zawodowe - poinformowała w środę szefowa resortu Elżbieta Rafalska. Zaznaczyła, że gdyby Marczuk chciał wrócić do ministerstwa, to zostanie chętnie powitany.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Rafalska o wypowiedzi Tuska: Rząd PO-PSL nie zostawił nam pieniędzy na 500 plus

Dodano: 06.11.2018 19:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Przygotowując budżet na 2016 r. musieliśmy zabezpieczyć finansowanie programu 500 plus w wysokości 16 mld zł. Takich pieniędzy nie zostawił nam rząd PO- PSL - oświadczyła we wtorek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, odnosząc się do wypowiedzi Donalda Tuska na temat 500 plus.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

MRPiPS chce podwyższenia najniższych emerytur i rent

Dodano: 05.11.2018 13:14 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Rada Ministrów ma przyjąć w IV kw. br. projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw, zakładający m.in. podwyższenie najniższych świadczeń, podano w wykazie prac legislacyjnych...

Źródło: inwestycje.pl

Zatrudnianie cudzoziemców: Rząd pracuje nad zwiększeniem liczby imigrantów

Dodano: 25.10.2018 13:36 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Większość migrantów zarobkowych w Polsce to pracownicy krótkoterminowi, wiemy jednak, że rynek pracy w coraz większym stopniu potrzebuje pracowników na dłuższy okres. Stąd bardzo ważne jest wypracowanie zachęt do tego by migranci - w szczególności ci najbardziej pożądani na rynku pracy - zostawali w Polsce na dłużej. Coraz wyraźniej widać także, że zaspokojenie potrzeb polskiego rynku pracy będzie wymagało otwarcia się na inne niż do tej pory kierunki migracji. Obecnie trwają w rządzie intensywne prace nad stworzeniem koncepcji polityki migracyjnej, która odpowie na powyższe wyzwania uwzględniając także m.in. kwestie bezpieczeństwa - odpowiedziało MRPiPS w odpowiedzi na interpelację.

Źródło: www.podatki.biz

Rafalska: twierdzenie, że z powodu 500 plus kobiety rezygnują z pracy - nieuprawnione

Dodano: 22.12.2016 7:54 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Twierdzenie, że z powodu 500 plus kobiety rezygnują z pracy jest całkowicie nieuprawnione - przekonuje szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Zwraca uwagę, że choć liczba osób nieaktywnych zawodowych ostatnio wzrosła, to wskaźniki zatrudnienia kobiet są coraz wyższe.

Źródło: www.pb.pl

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2018 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone