wtorek, 25 lutego 2020 r.  Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
Wiadomości z tagiem Krajowym  RSS
MS: ruszyły szkolenia sędziów orzekających w sprawach o przekazanie dziecka za granicę

Dodano: 25.02.2020 7:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W poniedziałek w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury ruszyły szkolenia sędziów, którzy zajmują się orzekaniem w sprawach o przekazanie dziecka za granicę - poinformował resort sprawiedliwości. Od dwóch miesięcy takimi sprawami zajmują się wyspecjalizowane sądy.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

KAS zawarła porozumienie z Fundacją Polska Bezgotówkowa

Dodano: 24.02.2020 14:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jednostki Krajowej Administracji Skarbowej będą objęte Programem Polska Bezgotówkowa - poinformowało Ministerstwo Finansów. Na mocy porozumienia zawartego z Fundacją Polska Bezgotówkowa wybrane jednostki KAS zostaną wyposażone w terminale płatnicze.

Gdzie nie ma przychodu, nie ma podatku od przychodów

Dodano: 20.02.2020 19:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorca, który nieodpłatnie użyczy innemu podmiotowi budynek o wartości początkowej powyżej 10 mln zł, nie płaci podatku od przychodów z budynków (tzw. podatku minimalnego) – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak działa usługa Twój e-PIT - pytania i odpowiedzi cz. I

Dodano: 18.02.2020 13:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

1. Co to jest twój e-PIT  Twój e-PIT to automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych. Podatnik, który skorzysta z tej usługi nie musi wypełniać wniosków, ani składać deklaracji, aby rozliczyć swój podatek.  Jego zeznanie podatkowe uzupełnione o dane zgromadzone przez administrację skarbową czeka na niego w wersji elektronicznej na stronie podatki.gov.pl. Wprowadzenie takiej usługi stało się możliwe dzięki rozbudowie zasobów informatycznych Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej.  2. Gdzie i od kiedy dostępny jest Twój e-PIT?  Zeznanie w ramach usługi Twój e-PIT za 2019 r. będzie czekać na podatnika od 15 lutego 2020 r. na stronie podatki.gov.pl, w miejscu wskazanym w zakładce Twój e-PIT.

Wkrótce miną ważne terminy dotyczące przepisów MDR

Dodano: 17.02.2020 15:58 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy dotyczące ujawniania schematów podatkowych (MDR) obowiązują już od ponad roku. W praktyce część podatników powinna wkrótce - poza złożeniem zeznania podatkowego - przekazać do Krajowej Administracji Skarbowej również informację o schematach podatkowych wdrażanych w 2019 r.

Polskie firmy nie mogą zmarnować swojej szansy. Cyfrowa chmura przyniesie nową jakość pracy i usług

Dodano: 08.10.2019 12:12 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Polskie firmy omija szansa na szybką i zdecydowanie tańszą rewolucję cyfrową - mówi w rozmowie z money.pl Michał Potoczek, prezes Operatora Chmury Krajowej. W Polsce wciąż niewiele przedsiębiorstw korzysta z chmurowych rozwiązań, które pozwalają zdecydowanie szybciej wdrażać nowe rozwiązania i usługi. - W Europie Zachodniej wskaźniki wykorzystania usług chmurowych są kilkukrotnie wyższe - przekonuje Potoczek. I właśnie dlatego bank PKO BP oraz Polski Fundusz Rozwoju stworzyły krajową spółkę, operatora chmury. Ma za zadanie dostarczać usługi dla IT. W ostatnich tygodniach spółka rozpoczęła współpracę z amerykańskim gigantem Google. O szczegółach tej współpracy, ofercie Operatora Chmury Krajowej oraz zyskach dla przedsiębiorców Michał Potoczek tłumaczył podczas Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce. Więcej w materiale wideo.

Źródło: https:

Podatnik 3,5 roku walczył z fiskusem. Wygrał w sądzie w obu instancjach, a i tak został dwukrotnie opodatkowany

Dodano: 16.02.2019 5:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zamierzający zmniejszyć swoje udziały w spółce jawnej wspólnik chciał wcześniej upewnić się co do ciążącego na nim w związku z tą czynnością zobowiązania w podatku dochodowym od osób fizycznych, a dokładnie o jego braku. 3,5 roku walczył o potwierdzenie swego stanowiska. Dwukrotnie wygrał nawet w sądzie. Fiskus zastosował się do wyroków, ale i tak opodatkował wspólnika (interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 28 grudnia 2018 r., sygn. ITPB4/4511-89/15-5/MT).

Źródło: biznes.interia.pl

reklama

Copyright © 2008-2020 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone