wtorek, 25 czerwca 2019 r.  Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
Wiadomości z tagiem Krajowej  RSS
Posiłek pracownika pracującego w nadgodzinach nie jest jego przychodem

Dodano: 19.06.2019 13:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Sfinansowanie posiłków pracownikom wykonującym pracę w wymiarze nadliczbowym, nie generuje po stronie tych pracowników przychodu do opodatkowania. Wydatki te ponoszone będą bowiem w interesie pracodawcy, a co za tym idzie pracownicy nie otrzymają od niego jakiegokolwiek przysporzenia majątkowego, ponieważ świadczenia te pozostają w związku z pracą w godzinach nadliczbowych - wyjaśnił Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej.

Źródło: www.podatki.biz

Zwolnienie w PIT dla młodych pracowników. Biznes krytycznie o projekcie

Dodano: 18.06.2019 15:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nowe zwolnienie podatkowe dotyczące dochodów podatników do 26. roku życia będzie mieć wybiórczy charakter, a w uzasadnieniu projektu nowelizacji brakuje wskazania przesłanek, na których oparł się resort finansów - twierdzą eksperci Krajowej Izby Gospodarczej. Nowa ulga w PIT ma odnosić się do dochodów nieprzekraczających 85,5 tys. zł w skali roku i kosztować budżet państwa ok. 2,5 mld zł rocznie.

Źródło: www.podatki.biz

Inflacja w górę. Na koniec roku ceny mogą być wyższe o 2 proc.

Dodano: 17.06.2019 15:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W maju br. ceny były wyższe średnio o 0,2 proc. względem poprzedniego miesiąca, a w skali roku wskaźnik wyniósł 2,4 proc. - wynika z nowych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Jak przewidują eksperci Krajowej Izby Gospodarczej, na koniec 2019 r. wskaźnik inflacji będzie wynosić ok. 2 proc. rok do roku.

Źródło: www.podatki.biz

MIiR: Sejm przyjął poprawki do nowelizacji ustawy o KZN

Dodano: 14.06.2019 10:56 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Sejm przyjął poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości oraz niektórych innych ustaw, które przyspieszą realizację programu Mieszkanie+, poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (MIiR). Ustawa trafi teraz do Prezydenta RP.

MS: ruszyły szkolenia sędziów orzekających w sprawach o przekazanie dziecka za granicę

Dodano: 06.06.2019 7:39 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W poniedziałek w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury ruszyły szkolenia sędziów, którzy zajmują się orzekaniem w sprawach o przekazanie dziecka za granicę - poinformował resort sprawiedliwości. Od dwóch miesięcy takimi sprawami zajmują się wyspecjalizowane sądy.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rekonstrukcja rządu: Marian Banaś nowym ministrem finansów. Jego prywatny majątek... kontroluje CBA

Dodano: 04.06.2019 11:51 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Brak aktualnych oświadczeń majątkowych i kontrola CBA na głowie - to podsumowanie finansów nowego szefa resortu finansów Mariana Banasia. Dotychczasowy wiceminister i szef Krajowej Administracji Skarbowej zastąpi Teresę Czerwińską, która odchodzi z rządu.

Podatnik 3,5 roku walczył z fiskusem. Wygrał w sądzie w obu instancjach, a i tak został dwukrotnie opodatkowany

Dodano: 16.02.2019 5:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zamierzający zmniejszyć swoje udziały w spółce jawnej wspólnik chciał wcześniej upewnić się co do ciążącego na nim w związku z tą czynnością zobowiązania w podatku dochodowym od osób fizycznych, a dokładnie o jego braku. 3,5 roku walczył o potwierdzenie swego stanowiska. Dwukrotnie wygrał nawet w sądzie. Fiskus zastosował się do wyroków, ale i tak opodatkował wspólnika (interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 28 grudnia 2018 r., sygn. ITPB4/4511-89/15-5/MT).

Źródło: biznes.interia.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone