środa, 16 stycznia 2019 r.  Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
Wiadomości z tagiem Jett  RSS
Kraje UE poparły pomoc dla sektora mleczarskiego

Dodano: 12.01.2019 7:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jest zgoda unijnych krajów na przedłużenie pomocy dla rolników z sektora mleczarskiego. Eksperci z państw członkowskich poparli tym samym propozycję Komisji Europejskiej, przedstawioną pod koniec lipca.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Czechy: Koniec sporów o obsadę stanowiska szefa dyplomacji

Dodano: 12.01.2019 7:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Tomasz Petrziczek został we wtorek nowym ministrem spraw zagranicznych Czech. Jego nominacja kończy trwające od kilku miesięcy spory o to, kto najlepiej będzie podtrzymywał twarde stanowisko kraju w kwestii migracji.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kwieciński: polskie firmy powinny szukać nowych kierunków eksportu

Dodano: 12.01.2019 7:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Blisko 80 proc. naszego eksportu koncentruje się na Unii Europejskiej, jednak polskie firmy powinny szukać nowych rynków zbytu - uważa wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego zdaniem krajowi przedsiębiorcy są "mało obecni w Azji czy w Afryce".

Tagi: Unii, Jett
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Zasady opłacania grudniowej zaliczki na pdof

Dodano: 12.01.2019 6:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorcy będący osobami fizycznymi, korzystający z opodatkowania na zasadach ogólnych, zaliczkę na pdof za grudzień lub ostatni kwartał roku podatkowego regulują w styczniu następnego roku podatkowego. Jest ona jedyną zaliczką, w stosunku do wpłaty której przedsiębiorca ma wybór: może ją wpłacić, jednak jednocześnie dochowując ustawowych warunków, może być z niej zwolniony.

Źródło: biznes.interia.pl

handlowiec na wlasniej działalności

Dodano: 09.01.2019 13:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Dzień dobry,
Postanowiłem napisać na tym forum z nadzieją na poradę. Nie jestem handlowcem z doświadczeniem pracy na własnej działalności. Działalność wszak prowadzę, ale to zupełnie inna branża (usługi). Postanowiłem rozszerzyć swoje umiejętności i spróbować czegoś innego.
Chciałbym wiedzieć czy taki 'deal' jak opisałem poniżej, jest czymś naturalnym, czy tu mogę się wkopać w kłopoty. Aktualna działalność będzie prowadzona jeszcze przez jakiś czas i stopniowo wyciszana. Zastanawiam się czy faktycznie robię dobrze.
Pracowdawca proponuje zwrot 50% kosztów podróży po przedsrtawieniu faktur i rachunków. Dodatkowo 1500zł "na ZUS" (na niższym już nie bedę po mam działalnośc od 10 lat) i 5-8% prowizji od sprzedaży. Jest to branża sporotowa, odzież, okulary, itp.
W tej chwili, jeśli nie sprzedaję, nie mam nic. jestem gotowy zaryzykować, bandam rynek, ale jest dużo niewiadomych. Do prodróży mam używać swojego samochodu (to nie jest fajne).
Czy ktoś mógłby mi poradzić czy to oferta dobra dla kogoś kto wchodzi w rynek, czy to raczej oferta dla agenta z kontaktami i wachlarzem produktów do których można dodać okulary sporotowe i przeciwsłoneczne?
Chcę pracować za wyższą prowizję i ogólnie najbardziej chodzi o zarobek zgodny z efektami. Wolę to niż jakąś niewiadomo jak wysoka pensję stałą. Obawiam się jednak, że kazdy problem i kłopot wprowadzą mnie w koszty, na które nie będę miał pieniędzy i tym samym będę musiał się wycofać. Skórka z wyprawkę. Jaki jest minimalny standard?
Bardzo dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie!
Janke

Źródło: forum.gazeta.pl

Amazon odpowiada na zarzuty pracowników polskich oddziałów

Dodano: 08.01.2019 7:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jak pisaliśmy, na 24 kwietnia zatrudnieni w polskich oddziałach Amazona zaplanowali demonstrację podczas gali rozdania nagród Axel Springer. Jeff Bezos zostanie wtedy nagrodzony za wizjonerski model biznesowy i talent do innowacji.

Tagi: Jett
Źródło: www.pulshr.pl

Pentagon wszczyna dochodzenie ws. rosyjskich dochodów Michaela Flynna

Dodano: 03.01.2019 7:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pentagon wszczyna dochodzenie ws. Michaela Flynna, byłego doradcy prezydenta USA Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego. Jest on podejrzewany o przyjmowanie wynagrodzeń z Rosji bez pozwolenia - poinformowali w czwartek demokratyczni kongresmeni.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Jest wzór zaświadczenia potwierdzającego chorobę

Dodano: 29.12.2018 7:38 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) opublikowało w Biuletynie Informacji Publicznej wzór wniosku o wydanie zaświadczenia, które wskaże, że przyczyną powstania niepełnosprawności u pracownika jest choroba psychiczna. Jest tam też druk samego zaświadczenia.

Średnie wynagrodzenie w Polsce

Dodano: 26.12.2018 7:38 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Rośnie przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw. W porównaniu z październikiem zeszłego roku wzrosło aż o 7,6 proc – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Jest też zła wiadomość: tempo zatrudnienia w Polsce wyhamowuje. Jak informuje portal pulshr.pl, zatrudnienie w sektorze polskich przedsiębiorstw obniża swoją dynamikę. Ta sytuacja trwa już od 2017 r., zaś w [...] pochodzi z serwisu .

Źródło: weblog.infopraca.pl

Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce. Jest nowe rozporządzenie

Dodano: 07.05.2018 10:28 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Obcokrajowcy szybciej i łatwiej będą mogli rozpocząć pracę w naszym kraju. Zadbało o to Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone