środa, 17 października 2018 r.  Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora
Wiadomości z tagiem Jett  RSS
Korekta pliku JPK_VAT

Dodano: 17.10.2018 13:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Od 1 stycznia 2018 r. już wszyscy vatowcy są podatnikami zobowiązanymi do prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestru zakupu i sprzedaży VAT) i przesyłania jej jako JPK_VAT organom skarbowym. Obowiązek prowadzenia ewidencji VAT przewidziany został w art. 109 ust. 3 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Jej zadaniem jest umożliwienie prawidłowego ustalenia kwot podatku. Z kolei podstawę prawną dla przesyłania przez podatników VAT informacji w formie JPK o zakupach i sprzedaży wynikających z tejże ewidencji stanowi art. 82 §1b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa. Jego wygenerowanie polega na przetworzeniu danych zaczerpniętych z rejestrów do określonego urzędowo formatu. W takim formacie (XML) jest on dostarczany Ministerstwu Finansów. Termin wysłania JPK_VAT upływa 25 dnia następnego miesiąca za miesiąc poprzedni. Podatnicy rozliczający się kwartalnie również obowiązani są przesyłać JPK_VAT co miesiąc.

Źródło: www.podatki.biz

Czechy: Koniec sporów o obsadę stanowiska szefa dyplomacji

Dodano: 16.10.2018 19:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Tomasz Petrziczek został we wtorek nowym ministrem spraw zagranicznych Czech. Jego nominacja kończy trwające od kilku miesięcy spory o to, kto najlepiej będzie podtrzymywał twarde stanowisko kraju w kwestii migracji.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kraje UE poparły pomoc dla sektora mleczarskiego

Dodano: 16.10.2018 7:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jest zgoda unijnych krajów na przedłużenie pomocy dla rolników z sektora mleczarskiego. Eksperci z państw członkowskich poparli tym samym propozycję Komisji Europejskiej, przedstawioną pod koniec lipca.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Kwieciński: polskie firmy powinny szukać nowych kierunków eksportu

Dodano: 16.10.2018 7:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Blisko 80 proc. naszego eksportu koncentruje się na Unii Europejskiej, jednak polskie firmy powinny szukać nowych rynków zbytu - uważa wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego zdaniem krajowi przedsiębiorcy są "mało obecni w Azji czy w Afryce".

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Amazon odpowiada na zarzuty pracowników polskich oddziałów

Dodano: 12.10.2018 7:37 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jak pisaliśmy, na 24 kwietnia zatrudnieni w polskich oddziałach Amazona zaplanowali demonstrację podczas gali rozdania nagród Axel Springer. Jeff Bezos zostanie wtedy nagrodzony za wizjonerski model biznesowy i talent do innowacji.

Tagi: Jett
Źródło: www.pulshr.pl

NSA. Prawo do ulgi na zakup kas w przypadku wydzielenia

Dodano: 09.10.2018 13:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Z uzasadnienia: W momencie wydzielenia spółka, z której nastąpił podział dokonała już odliczenia od podatku kwoty wydatkowanej na zakup każdej z kas rejestrujących zgłoszonych na dzień rozpoczęcia (powstania obowiązku) ewidencjonowania. Skorzystano zatem z prawa określonego w art. 111 ust. 4 ustawy o VAT. Jest to zatem swoisty "stan zamknięty". (...) Zatem spółka, prowadząc nadal sprzedaż, która podlega ewidencjonowaniu, korzystając z zorganizowanej części przedsiębiorstwa nie może skorzystać niejako ponownie z prawa z art. 111 ust. 4 ustawy o VAT. Prawo to bowiem zostało niejako skonsumowane i nie może na nowo powstać.

Tagi: Praga, Jett
Źródło: www.podatki.biz

Najem mieszkania w deklaracji VAT-7

Dodano: 09.10.2018 13:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. Jest czynnym podatnikiem VAT. W tym roku Wnioskodawca dokonał zakupu jako osoba prywatna czterech nowych mieszkań od dewelopera, które w najbliższym czasie planuje wynajmować. Czy w podatku VAT zastosowanie stawki zwolnionej (zw) z wynajmu mieszkania na cele mieszkaniowe będzie prawidłowe? Czy daną transakcję wykazujemy w deklaracji VAT w poz. 10?

Źródło: www.podatki.biz

Pentagon wszczyna dochodzenie ws. rosyjskich dochodów Michaela Flynna

Dodano: 07.10.2018 7:37 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Pentagon wszczyna dochodzenie ws. Michaela Flynna, byłego doradcy prezydenta USA Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego. Jest on podejrzewany o przyjmowanie wynagrodzeń z Rosji bez pozwolenia - poinformowali w czwartek demokratyczni kongresmeni.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Niedziela handlowa 2018 - październik, listopad, grudzień

Dodano: 01.10.2018 10:17 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Niedziele handlowe w październiku 2018 r. przypadają na 7 i 28 października czyli pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W listopadzie 2018 r. sklepy będą otwarte podobnie - 4 i 25 listopada. Natomiast sytuacja diametralnie zmienia się w grudniu. W tym miesiącu sklepy będą zamknięte tylko w jedną niedzielę, a mianowicie 9 grudnia. Jest to związane ze Świętami Bożego Narodzenia, przed którymi ustawa przewiduje 2 niedziele handlowe.

Źródło: https:

Prezes PGG: wzmożony import węgla prowadzi do nadpodaży

Dodano: 28.09.2018 19:36 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Wzmożony w ostatnim czasie import węgla w niektórych segmentach rynku prowadzi do nadpodaży tego surowca - ocenia prezes Polskiej Grupy Górniczej (PGG) Tomasz Rogala. Jego zdaniem taką sytuację napędza - jak mówił - "histeria popytowa", która nie ma pokrycia w realnym zapotrzebowaniu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone