sobota, 05 grudnia 2020 r.  Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
Wiadomości z tagiem Jedną  RSS
Kiedy refundacja kosztów zakupu okularów korekcyjnych nie podlega zwolnieniu z podatku oraz składek

Dodano: 02.12.2020 13:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pracownik dostarczył zalecenie lekarza okulisty medycyny pracy o konieczności noszenia okularów do pracy przy komputerze. Zrefundowaliśmy mu część kosztów zakupu oprawek i szkieł. Jednak po kilku miesiącach zgłosił, że okulary uległy zniszczeniu i poprosił o ponowne dofinansowanie nowej pary. Czy jeżeli uzyska taki częściowy zwrot, to będzie on podlegał opodatkowaniu i oskładkowaniu? Załóżmy, że zwrot kosztów wyniósł 300 zł, a pracownik zarabia 2800 zł miesięcznie.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Obrona przedsiębiorcy przed znieważaniem w internecie

Dodano: 24.11.2020 7:37 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Powszechność internetu i ilość wyrażanych w nim opinii czy komentarzy powoduje, że część z nich jest niezgodna z prawdą, krzywdząca czy nawet obraźliwa. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest przekonanie o bezkarności osób, które są autorami złośliwych i krzywdzących komentarzy. Jednak ...

Tagi: Jedną
Źródło: www.twoja-firma.pl

Czy warto aplikować na ofertę, kiedy nie spełniamy oczekiwań pracodawcy w 100%?

Dodano: 20.11.2020 19:35 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Przypomnij sobie sytuację, kiedy wpada Ci w oko kusząca oferta pracy np. na portalu infopraca.pl . Jednak nie jesteś idealnym pracownikiem na to stanowisko. Brakuje Ci kilku lat doświadczenia, nie wszystkie dotychczas wykonywane przez Ciebie obowiązki pokrywają się jeden do jednego z nowymi, lub nie masz wszystkich wymaganych kursów. Co wtedy? Aplikować, czy nie aplikować? [...] pochodzi z serwisu .

Tagi: Jedną
Źródło: https:

MEN daje sobie rok na zmianę systemu oceniania nauczycieli

Dodano: 15.11.2020 7:36 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Na ponad 272 tys. pracowników oświaty zrzeszonych w ZNP zaledwie 8 proc. jest zadowolonych z nowej formuły oceny okresowej. Pozostali opowiadają się za nowelizacją przepisów w tym zakresie i przywróceniem stanu obowiązującego przed 1 września br. Jednak projekt zakładający takie rozwiązanie został w ubiegłym tygodniu negatywnie zaopiniowany przez posłów z komisji edukacji, nauki i młodzieży oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.

Tagi: Jedną
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Brak zaświadczenia i wpisu w dowodzie rejestracyjnym

Dodano: 14.02.2019 6:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zdaniem organów podatkowych odliczenie 100% VAT od wydatków związanych z użytkowaniem w firmie samochodów dotyczy tych pojazdów, w przypadku których podatnik przeprowadził dodatkowe badanie techniczne potwierdzone stosownym zaświadczeniem i posiada odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym. Jednak sądy administracyjne prezentują inne stanowisko.

Źródło: biznes.interia.pl

Kto ma prawo do wcześniejszej emerytury? Wśród nich są m.in. górnicy i prezydenci RP

Dodano: 17.05.2018 14:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Za czasów rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego wielkie wzburzenie wywołało podniesienie wieku emerytalnego do 67 roku życia. Obniżenie tego pułapu było jedną z głównych obietnic PiS w wyborach. Ta została spełniona - niższy wiek emerytalny obowiązuje od 1 października 2017 roku. U kobiet wynosi 60 lat, a u mężczyzn 65 lat. Jednak jest parę grup zawodowych, które mogą liczyć na wcześniejszą emeryturę.

Źródło: natemat.pl

Nowa granica wiekowa dla pracowników. Praca już dla 15-latków

Dodano: 17.04.2018 12:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zgodnie z Kodeksem Pracy, pracownikiem może być osoba, która ukończyła 18 lat. Jednak przepisy uwzględniają również drugą grupę, czyli pracowników młodocianych. To osoby w przedziale wiekowych 16–18 lat. Od 1 września 2018 roku ta granica wieku zostanie obniżona – pracę będą mogły podjąć już osoby po 15 roku życia. Modzi jako osoby niedoświadczone mogą być bardziej narażone na problemy.

Źródło: www.pulshr.pl

Nie będzie 500+ dla emerytów. PiS wycofuje się z tej zapowiedzi, bo w budżecie nie ma pieniędzy

Dodano: 20.02.2018 21:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

PiS obiecywało, że na początku 2018 roku rząd uruchomi specjalny program socjalny dla emerytów nazwany roboczo "Emerytura 500". Każdy emeryt miał dostać dodatkowe pieniądze. Jednak minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska już raz zaprzeczyła tym doniesieniom, a teraz dołączył do niej wiceminister finansów Leszek Skiba. Dodatkowych pieniędzy dla osób starszych nie będzie, bo z powodów politycznych nie zaplanowano takiej pozycji w budżecie.

Źródło: natemat.pl

Samozatrudnienie i poszukiwanie pracy w Belgii – Poradnik pracy w Belgii, część X

Dodano: 24.05.2016 9:16 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Podjęcie pracy za granicą z pozoru wydaje się proste. Wybierasz ogłoszenie, aplikujesz i jedziesz. Jednak osoby doświadczone w poszukiwaniu zatrudnienia, wybierający swoje drugie, trzecie czy kolejne zatrudnienie, często twierdzą inaczej. Słaby kontakt z pracodawcą, skomplikowana treść umowy czy problem ze znalezieniem zakwaterowania to tylko niektóre trudności z którymi się spotykają. Część zainteresowanych pracą za granicą [...]

Tagi: Jedną, Belgia
Źródło: https:

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2020 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone