czwartek, 19 września 2019 r.  Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Wiadomości z tagiem Jedną  RSS
Kiedy refundacja kosztów zakupu okularów korekcyjnych nie podlega zwolnieniu z podatku oraz składek

Dodano: 19.09.2019 7:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pracownik dostarczył zalecenie lekarza okulisty medycyny pracy o konieczności noszenia okularów do pracy przy komputerze. Zrefundowaliśmy mu część kosztów zakupu oprawek i szkieł. Jednak po kilku miesiącach zgłosił, że okulary uległy zniszczeniu i poprosił o ponowne dofinansowanie nowej pary. Czy jeżeli uzyska taki częściowy zwrot, to będzie on podlegał opodatkowaniu i oskładkowaniu? Załóżmy, że zwrot kosztów wyniósł 300 zł, a pracownik zarabia 2800 zł miesięcznie.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Nowa granica wiekowa dla pracowników. Praca już dla 15-latków

Dodano: 15.09.2019 7:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zgodnie z Kodeksem Pracy, pracownikiem może być osoba, która ukończyła 18 lat. Jednak przepisy uwzględniają również drugą grupę, czyli pracowników młodocianych. To osoby w przedziale wiekowych 16–18 lat. Od 1 września 2018 roku ta granica wieku zostanie obniżona – pracę będą mogły podjąć już osoby po 15 roku życia. Modzi jako osoby niedoświadczone mogą być bardziej narażone na problemy.

Źródło: www.pulshr.pl

Płaca minimalna w górę. "Z tego i tak wyżyć się nie da"

Dodano: 11.09.2019 19:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Podwyżkę o ponad 15 proc. wielu z dobrze zarabiających przyjęłoby z pocałowaniem ręki. O tyle właśnie wzrośnie płaca minimalna. Jednak ci najmniej zarabiający zwracają uwagę na coś innego. - Zapraszam ministrów, żeby z rodzinami pożyli za te pieniądze - mówi Iwona.

Tagi: Jedną, Płace
Źródło: https:

Niższy PIT za 2019 r. to 17,75%, czyli uwaga na przepisy przejściowe

Dodano: 11.09.2019 13:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zmiany obniżające stawkę PIT i podwyższające koszty uzyskania przychodów wejdą w życie 1 października br. Jednak z uwagi na fakt, że przepisy te zaczną obowiązywać w trakcie roku podatkowego ustawodawca przygotował szereg przepisów przejściowych, a dotyczących dochodów uzyskanych od 1 października do 31 grudnia 2019 r.

Źródło: www.podatki.biz

Obrona przedsiębiorcy przed znieważaniem w internecie

Dodano: 11.09.2019 7:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Powszechność internetu i ilość wyrażanych w nim opinii czy komentarzy powoduje, że część z nich jest niezgodna z prawdą, krzywdząca czy nawet obraźliwa. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest przekonanie o bezkarności osób, które są autorami złośliwych i krzywdzących komentarzy. Jednak ...

Tagi: Jedną
Źródło: www.twoja-firma.pl

Polska w pocie czoła szykuje się na brexit. Światowe media o sytuacji

Dodano: 07.09.2019 10:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Brytyjski parlament, a właściwie opozycja, robi co może, by zapobiec brexitowi bez porozumienia. Jednak ten jest realny i to już 31 października. Czasu coraz mniej, a Polska jest wśród krajów, które muszą szykować się na najgorsze. Choć dla nas "najgorsze" może oznaczać najlepsze.

Tagi: Jedną
Źródło: https:

Sukces polskiej gospodarki. Za nami trzydzieści dobrych lat

Dodano: 06.09.2019 11:24 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Polska jest siódmą gospodarką Unii Europejskiej i 23. na świecie. To efekt 27 lat nieprzerwanego wzrostu. Wśród krajów OECD taka sztuka udała się tylko Polsce i Australii - wynika z raportu opracowanego przez Bank Pekao. Skalę sukcesu polskiej gospodarki pokazuje porównanie z Ukrainą, ponieważ te trzydzieści lat temu startowaliśmy z podobnego poziomu – Ukraińcy mieli lepszy punkt wyjścia, bo PKB na mieszkańca było o kilkanaście procent wyższe niż u nas. Mija trzydzieści lat i nasze PKB wzrosło trzykrotnie, a na Ukrainie jest o kilkanaście procent niższe niż w 1990 r. – mówi money.pl Marcin Mrowiec, główny ekonomista Banku Pekao. - Mimo, że widzimy nasze liczne niedomagania i wiele chcielibyśmy poprawić, to pamiętajmy skąd startowaliśmy – dodaje. Jednak trzydzieści lat sukcesów w pogoni za bardziej rozwiniętymi gospodarkami nie oznacza, że ten pościg się już skończył. Raport wskazuje obszary, w których mamy jeszcze dużo do zrobienia. Są to na przykład kurczące się zasoby pracy. – Wchodzimy w okres, gdy będzie nam brakowało osób pracujących – wskazuje Mrowiec. Ponadto ekonomiści zalecają stymulowanie inwestycji oraz stabilizację otoczenia prawnego.

Rozpoczęcie ochrony przedemerytalnej w trakcie okresu wypowiedzenia pracownikowi umowy o pracę

Dodano: 04.09.2019 11:15 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Pracodawca 12 sierpnia 2019 r. wręczył pracownikowi wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Jednak od 23 sierpnia 2019 r. stosunek pracy tego pracownika podlega czteroletniej ochronie przedemerytalnej. Czy rozpoczęcie biegu okresu ochronnego w trakcie okresu wypowiedzenia ma wpływ na skuteczność złożonego oświadczenia pracodawcy?

Źródło: https:

MEN daje sobie rok na zmianę systemu oceniania nauczycieli

Dodano: 02.09.2019 7:37 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Na ponad 272 tys. pracowników oświaty zrzeszonych w ZNP zaledwie 8 proc. jest zadowolonych z nowej formuły oceny okresowej. Pozostali opowiadają się za nowelizacją przepisów w tym zakresie i przywróceniem stanu obowiązującego przed 1 września br. Jednak projekt zakładający takie rozwiązanie został w ubiegłym tygodniu negatywnie zaopiniowany przez posłów z komisji edukacji, nauki i młodzieży oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.

Tagi: Jedną
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Kto najbardziej zyskał na II wojnie światowej? USA i Szwajcaria na czele

Dodano: 31.08.2019 18:24 | 1 odsłon | 0 komentarzy

II wojnę światową Niemcy przegrały nie tylko wojskowo, ale też ekonomicznie. W sześć lat zeszli do poziomu życia Polaków przed wojną. Jednak trzeba przyznać, że dość szybko doszli do siebie. W jedenaście powojennych lat przeskoczyli gospodarczo Wielką Brytanię.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone