sobota, 30 maja 2020 r.  Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Wiadomości z tagiem Jedną  RSS
MEN daje sobie rok na zmianę systemu oceniania nauczycieli

Dodano: 23.05.2020 7:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Na ponad 272 tys. pracowników oświaty zrzeszonych w ZNP zaledwie 8 proc. jest zadowolonych z nowej formuły oceny okresowej. Pozostali opowiadają się za nowelizacją przepisów w tym zakresie i przywróceniem stanu obowiązującego przed 1 września br. Jednak projekt zakładający takie rozwiązanie został w ubiegłym tygodniu negatywnie zaopiniowany przez posłów z komisji edukacji, nauki i młodzieży oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.

Tagi: Jedną
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Kiedy refundacja kosztów zakupu okularów korekcyjnych nie podlega zwolnieniu z podatku oraz składek

Dodano: 18.05.2020 7:36 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Pracownik dostarczył zalecenie lekarza okulisty medycyny pracy o konieczności noszenia okularów do pracy przy komputerze. Zrefundowaliśmy mu część kosztów zakupu oprawek i szkieł. Jednak po kilku miesiącach zgłosił, że okulary uległy zniszczeniu i poprosił o ponowne dofinansowanie nowej pary. Czy jeżeli uzyska taki częściowy zwrot, to będzie on podlegał opodatkowaniu i oskładkowaniu? Załóżmy, że zwrot kosztów wyniósł 300 zł, a pracownik zarabia 2800 zł miesięcznie.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Czy pracodawca może mierzyć temperaturę pracownikom?

Dodano: 15.05.2020 11:14 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Jednym z zaleceń wydanych w związku z walką z koronawirusem jest mierzenie temperatury. Czy pracodawca może zgodnie z prawem badać temperaturę swoich pracowników? Jakie jest stanowisko w tej sprawie Prezesa UODO?

Tagi: Jedną, Jaką
Źródło: https:

Pożyczka dla mikroprzedsiębiorców - odpowiedzi na najważniejsze pytania

Dodano: 11.05.2020 11:05 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Jednym z kluczowych elementów pakietu Tarcza Antykryzysowa jest niskooprocentowana pożyczka dla mikroprzedsiębiorców do 5 tys. zł, z możliwością jej umorzenia. Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z tą formą pomocy dla firm.

Źródło: www.podatki.biz

Obrona przedsiębiorcy przed znieważaniem w internecie

Dodano: 10.05.2020 7:37 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Powszechność internetu i ilość wyrażanych w nim opinii czy komentarzy powoduje, że część z nich jest niezgodna z prawdą, krzywdząca czy nawet obraźliwa. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest przekonanie o bezkarności osób, które są autorami złośliwych i krzywdzących komentarzy. Jednak ...

Tagi: Jedną
Źródło: www.twoja-firma.pl

reklama

Copyright © 2008-2020 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone