czwartek, 24 maja 2018 r.  Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Wiadomości z tagiem Fundusz  RSS
Fundusz Rezerwy Demograficznej na nowych zasadach?

Dodano: 23.05.2018 19:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Środki Funduszu Rezerwy Demograficznej (FRD) będą lokowane na nowych zasadach - wynika z przyjętego we wtorek przez rząd projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Obecnie FRD zarządza aktywami o wartości ok. 37 mld zł. Zmiany mają dotyczyć środków uzyskanych z wykupu obligacji Krajowego Funduszu Drogowego (KFD).

Źródło: www.podatki.biz

Będą zmiany w projekcie dotyczącym PPK

Dodano: 23.05.2018 7:19 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Szykują się zmiany w projekcie dotyczącym Pracowniczych Planów Kapitałowych. Ministerstwo Finansów i Polski Fundusz Rozwoju rozpatrują właśnie uwagi zgłoszone przez partnerów społecznych. Liczne uwagi zgłosili zarówno przedstawiciele pracodawców...

Źródło: inwestycje.pl

Podatki 2019: Nowy podatek solidarnościowy będzie płacić ok. 25 tys. osób

Dodano: 16.05.2018 19:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Z początkiem 2019 r. do polskiego systemu podatkowego wprowadzony zostanie nowy podatek solidarnościowy - potwierdził we wtorek rząd. Danina ma wynosić 4 proc. od nadwyżki dochodów ponad 1 mln zł w skali roku. Szacuje się, że podatek solidarnościowy obejmie ok. 25 tys. podatników podatku dochodowego PIT. Wpływy z podatku będą zasilać Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Źródło: www.podatki.biz

Ustawa antysmogowa: Ostatni moment, żeby starać się o dopłatę do wymiany pieca

Dodano: 15.05.2018 7:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zostało jeszcze 120 milionów złotych na wymianę pieców. To pieniądze, które Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy na likwidację przestarzałych źródeł tzw. niskiej emisji w ramach programu "Kawka".

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Sejm i Senat przyjął: Oto najważniejsze zmiany w prawie

Dodano: 14.05.2018 13:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pracodawca będzie raz do roku przesyłał swoim kontrahentom informację o tym, że może im udzielić obniżenia we wpłacie na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Jednocześnie wysokość udzielonej ulgi nie będzie mogła być wyższa niż 50 proc. kwoty na fakturze dokumentującej zakup jej produktów lub usług. Takie rozwiązanie przewiduje ustawa z 10 maja 2018 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw. Znalazły się w niej również zmiany związane z wdrażaniem rządowego programu „Za życiem”.

Polski fundusz VC szuka jednorożca na rynku e-sportu

Dodano: 09.05.2018 7:17 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Fundusz VC Tar Heel Capital Pathfinder sprzedał pakiet większościowy w jednej ze spółek portfelowych - ChallengeMe.GG i wszedł w posiadanie akcji firmy Unikrn, oferującej możliwość realizacji zakładów bukmacherskich na rynku e-sportowym. THC liczy, że sektor e-rozrywki będzie dynamicznie rosnąć w najbliższych latach a sama spółka Unikrn dołączy do grupy jednorożców i osiągnie rynkową wartość przekraczającą 1 mld dol.

Tagi: Fundusz
Źródło: biznes.interia.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone