sobota, 21 września 2019 r.  Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Wiadomości z tagiem Ekonomicznego  RSS
Dobrowolna składka na ZUS. W Polsce trwa debata, a Niemcy się wycofają?

Dodano: 15.09.2019 18:39 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Dobrowolna składka na ubezpieczenia społeczne dla przedsiębiorców? Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska nie komentuje pomysłu wprowadzenia tego rozwiązania w Polsce. Wskazuje jednak, że nie wszystkie kraje, które korzystają z tego rozwiązania, są zadowolone. - W Niemczech prowadzone są prace w kierunku wprowadzenia obligatoryjnej składki na ubezpieczenia społeczne - zaznacza. Powód? Zbyt mała liczba przedsiębiorców zdecydowała się na zabezpieczenie swojej przyszłości. O tym, jak wygląda polski system w rozmowie z money.pl prof. Gertruda Uścińska mówiła podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój.

Składki na ZUS w 2020 roku dużo wyższe? Prof. Gertruda Uścińska tłumaczy wzrosty

Dodano: 14.09.2019 11:36 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Składki emerytalne i zdrowotne przedsiębiorców w 2020 roku obrosły już w legendę wyjątkowo dużych wzrostów. Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska nie zgadza się z taką tezą. W rozmowie z money.pl podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój tłumaczyła się ze wzrostu składek przedsiębiorców. - Trzeba z tą legendą się zmierzyć. Składki przedsiębiorców w 2020 roku wcale nie wzrosną wyjątkowo mocno - zaznacza w rozmowie. - Zmiana ta dokonuje się od lat i jest konsekwencją wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce. Musimy pamiętać, że firmy mogą też korzystać z licznych ulg oraz zwolnień i dalej rozwijać biznes - podkreśla. Więcej w materiale wideo.

Karczewski: Polska nie zgodzi się na Europę, która zmniejsza swoje bezpieczeństwo

Dodano: 14.09.2019 7:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Bezpieczeństwo, konkurencyjność i dalsza integracja, to niektóre z wyzwań stojących przed UE, na jakie wskazywali politycy podczas jednego z paneli Forum Ekonomicznego w Krynicy. "Polska nie zgodzi się na Europę, która zmniejsza swoje bezpieczeństwo" - mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

500+ dla niepełnosprawnych. Prezes ZUS tłumaczy, jak i kiedy ubiegać się o pieniądze

Dodano: 10.09.2019 10:25 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W ciągu pierwszych trzech dni września Polacy złożyli już ponad 3 tys. wniosków o świadczenie 500+ dla osób z niepełnosprawnościami - z orzeczeniem o niesamodzielnej egzystencji. O dodatkowe pieniądze w oddziałach ZUS pytali kilkadziesiąt tysięcy razy. Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska w rozmowie z money.pl podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój tłumaczyła, kto może ubiegać się o świadczenie i jakie powinien dostarczyć dokumenty. Prof. Uścińska tłumaczyła również, jak na miesiąc przed wejściem w życie programu ZUS przygotowuje się do zmian.

PKO BP stawia na nowości dla przedsiębiorców. Rośnie oferta dla małych i średnich firm

Dodano: 08.09.2019 14:13 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Sektor finansowy uważnie przygląda się najnowszym rozwiązaniom technologiczny, w tym również tym z zakresu sztucznej inteligencji - mówi money.pl Adam Marciniak, wiceprezes zarządu PKO BP. W rozmowie z money.pl podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój opowiadał również o tym, co czeka na przykład przedsiębiorców współpracujących z bankiem. W najbliższym czasie mogą spodziewać się całego pakietu usług opartych np. o rozwiązania chmury cyfrowej. Dostęp do gigantycznej mocy obliczeniowej i wielu nowości będzie miał każdy, a wystarczy łącze internetowe. Więcej w materiale wideo.

Źródło: https:

Cyfrowa chmura szansą dla polskich firm. Przyniesie tańsze innowacje i nowe pomysły na biznes

Dodano: 08.09.2019 13:39 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Cloud computing jest przyszłością i podstawą każdej nowoczesnej gospodarki. W Polsce wykorzystanie usług cyfrowych wciąż jest na zbyt niskim poziomie - mówi w rozmowie z money.pl Adam Marciniak, wiceprezes PKO BP. Tymczasem chmura cyfrowa i rozwiązania IT są podstawą innowacji na Zachodzie. O tym, dlaczego polskie firmy powinny korzystać z rozwiązań chmury cyfrowej wiceprezes PKO BP opowiadał podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój. Więcej w materiale wideo.

Źródło: https:

Banki już czekają na europejski wyrok. Prezes ZBP ostrzega przed "niesprawiedliwością"

Dodano: 08.09.2019 12:13 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kredytów we frankach może poważnie zachwiać polskim systemem bankowym - ostrzega Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich w rozmowie z money.pl. Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój tłumaczył, dlaczego TSUE powinien bardzo dokładnie przyjrzeć się sprawie i jej skutkom dla Polski i polskiej gospodarki. Prezes ZBP zwrócił również uwagę, że rozwiązania skrajnie korzystne dla tzw. frankowiczów byłyby niesprawiedliwe dla kredytobiorców płacących od lat zobowiązanie w polskiej walucie. Więcej w materiale wideo.

Euro się nam nie opłaca. Doświadczenia Słowacji dobrze to pokazują

Dodano: 06.09.2019 23:26 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Przyjęcie euro to bardziej akt polityczny niż gospodarczy – taki wniosek wyłania się z debaty o zagrożeniach i szansach związanych z przystępowania do eurozony przeprowadzonej podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Cyfrowa chmura szansą na polską innowacyjność. PKO BP i PFR wiodą prym

Dodano: 04.09.2019 19:57 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Chcesz rozwijać biznes? Rób go przez internet. Nie tyle, co "w sieci", a przede wszystkim "za pośrednictwem" sieci - przekonywali eksperci podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój. Dziś innowacyjność nierozłącznie wiąże się z rozwiązaniami w cyfrowej chmurze. O przyszłości tej branży podczas Forum Ekonomicznego rozmawiali eksperci - i z administracji, i ze sfery biznesowej.

Źródło: https:

KGHM i PGE mają list intencyjny ws. współpracy przy projektach fotowoltaicznych

Dodano: 03.09.2019 20:32 | 2 odsłon | 0 komentarzy

KGHM Polska Miedź i Polska Grupa Energetyczna (PGE) podpisały podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji projektów fotowoltaicznych.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone