wtorek, 19 marca 2019 r.  Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Wiadomości z tagiem Coral  RSS
Outsourcing IT – na czym to polega i dlaczego wart

Dodano: 08.03.2019 19:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Outsourcing IT – na czym to polega i dlaczego warto?
Outsourcing to pojęcie zyskujące ostatnimi czasy na popularności. Wciąż nie słabnie również zapotrzebowanie na specjalistów i usługi IT. Czym jest outsourcing IT i czy jest to rozwiązanie, które warto wprowadzić w Twojej firmie? Wyjaśniamy pojęcia i mechanizmy związane z outsourcingiem IT i przedstawiamy jego zalety. Dowiedz się więcej.
Czym jest outsourcing?
Outsourcing IT Outsourcingu jest prosta. Pojęcie to pochodzi z języka angielskiego i oznacza zlecanie zewnętrznym firmom wykonanie specjalistycznych usług. Zwykle jest to rozwiązanie efektywniejsze i tańsze niż bezpośrednie zatrudnianie wykwalifikowanych specjalistów w przedsiębiorstwie. Dzięki zlecaniu zewnętrznym firmom usług takich jak IT, księgowość, marketing, transport, rekrutacja, usługi prawne czy nawet sprzątanie, przedsiębiorstwo może maksymalizować rozwój w obrębie swojej specjalizacji, nie martwiąc się o organizację niezbędnych do jego funkcjonowania, lecz nie stanowiących sensu jego istnienia procesów. Najważniejszą zaletą outsourcingu jest dostęp do wysokiej klasy specjalistów w danej dziedzinie, bez konieczności uruchamiania zasobów koniecznych do rekrutacji i utrzymania nowego pracownika. Jednocześnie outsourcing IT, marketingu, księgowości i innych usług zapewnia stałą obsługę wszystkich bieżących zadań. Nie trzeba martwić się o naturalne zmiany kadrowe, urlopy czy sytuacje losowe dotyczące kadry pracowniczej.
Outsourcing IT – dlaczego warto?
Usługi IT należą do najbardziej poszukiwanych na rynku. Obecnie ciężko wyobrazić sobie prowadzenie firmy, która nie korzysta w najmniejszym chociaż stopniu z technologii informacyjnych. Stąd na popularności zyskują usługodawcy, których specjalnością jest obsługa informatyczna firm.
Coraz więcej przedsiębiorstw ma świadomość zalet takiego rozwiązania – szacuje się, że niemal połowa firm korzysta z outsourcingu IT.
Usługodawcy współpracują oni zarówno z małymi, jak i średnimi oraz dużymi przedsiębiorstwami, każdemu oferując profesjonalne wsparcie w działalności, wedle jego potrzeb. Jednym z najważniejszych argumentów, który przekonuje przedsiębiorców do skorzystania z usług profesjonalnej firmy IT, jest redukcja kosztów – zarówno rekrutacja, jak i same koszty związane z utrzymaniem pracownika pochłaniają znacznie więcej zasobów finansowych (a także czasu) niż wynagrodzenie profesjonalnej firmy świadczącej usługi IT. Nie trzeba ponadto inwestować w zaplecze techniczne czy szkolenia.
Dzięki temu można również błyskawicznie wprowadzać wszelkie zmiany i innowacje, polegając na doświadczeniu wysoko wykwalifikowanego zespołu specjalistycznego. To niezrównana wygoda i rozwiązanie, które pozwala skupić się na właściwej działalności firmy.
Ważną zaletą outsourcingu jest również elastyczność – zewnętrznej firmie można delegować jedynie pojedyncze zadania (np. stworzenie aplikacji mobilnej, dostosowanie działań firmy do wymagań RODO), a także stałą obsługę. Zakres współpracy zawsze jest dostosowany do potrzeb usługobiorcy – firma IT jest gotowa pomóc zawsze, gdy tego potrzebujesz. Obsługa informatyczna firm przez zewnętrznego wykonawcę może obejmować m.in.:obsługa informatyczna
obsługę sieci komputerowych,
zarządzanie urządzeniami sieciowymi,
obsługę serwisową sprzętu i oprogramowania komputerowego,
usuwanie awarii i usterek,
ochronę danych przed utratą,
zarządzanie serwerami,
wdrażanie nowych rozwiązań programistycznych i sprzętowych,
doradztwo i konsulting w zakresie IT oraz wiele innych usług.
Obsługa informatyczna firm – jak wybrać dobrego usługodawcę?
Obsługa informatyczna firm wiąże się z uzyskaniem dostępu do poufnych danych i realizacją odpowiedzialnych zadań. Przekazanie „obcym” rękom baz danych czy informacji o klientach i pracownikach może wydawać się ryzykownym krokiem. Nawiązując współpracę z zewnętrzną firmą IT, musisz więc mieć do niej pełne zaufanie. Dlatego bardzo ważne jest, by wybrać dobrego usługodawcę.
Decydując się na skorzystanie z outsourcingu IT, warto sprawdzić referencje i doświadczenie firm świadczących tego typu usługi. Atutem będą liczne pozytywne opinie klientów i partnerów, a także uzyskane certyfikaty związane z jakością przestrzeganych procedur. Zawczasu należy również upewnić się, czy usługodawca oferuje wszystkie interesujące Cię usługi oraz wymaganą elastyczność, która pozwoli Ci zdecydować się na obsługę selektywną lub pełną.
W Krakowie godnym uwagi usługodawcą zajmującym się obsługą informatyczną firm jest Networkmanager. Firma zatrudnia wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy dbają o powierzone im zadania z najwyższą rzetelnością. Szeroki zakres usług pozwala na nawiązanie współpracy w potrzebnym wymiarze. Jeśli poszukujesz doświadczonego partnera technologicznego do długotrwałej lub doraźnej współpracy opartej na zaufaniu i profesjonalizmie, z pewnością usługi Networkmanager będą dobrym wyborem.
Zleć usługi IT zewnętrznemu wykonawcy i wynieś swoją działalność na wyższy poziom
Outsourcing IT to nie tylko bieżąca pomoc w działalności firmy – to również szansa na szybszy i pewniejszy rozwój. Wsparcie specjalistów z zakresu technologii informacyjnych pozwala skupić się na polepszaniu jakości usług stanowiących główną oś działania przedsiębiorstwa. Jednocześnie umożliwia sprawną realizację nowych pomysłów i wprowadzanie innowacji, co nie byłoby możliwe bez odpowiedniego zaplecza w zakresie zasobów ludzkich oraz procedur i technologii.
Jeśli zależy Ci więc na wyniesieniu działalności swojego przedsiębiorstwa na wyższy poziom, niezależnie od jego rozmiarów i zasięgu, outsourcing IT to z pewnością pomysł wart wzięcia pod rozwagę. Zlecając obsługę technologiczną i informatyczną zewnętrznemu podmiotowi, otwierasz bowiem przed swoją działalnością nowe, rozległe, nieznane dotąd możliwości.

Źródło: forum.gazeta.pl

Branża transportowa obawia się zaostrzenia unijnych przepisów

Dodano: 05.03.2019 13:36 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Coraz więcej firm z branży transportowej ma problemy z wypłacalnością. Jak wynika z danych zebranych przez firmę Euler Hermes, przedsiębiorstwa z tego sektora notują dalszy wzrost liczby niewypłacalności. Branża ocenia, że sytuację polskich firm transportowych będą pogarszać m.in. spadek koniunktury i planowane wprowadzenie tzw. europejskiego pakietu mobilności.

Tagi: Coral
Źródło: www.podatki.biz

Krzysztof Szczucki: Coraz mniej jest w nas potrzeby krytycznego myślenia [WYWIAD]

Dodano: 05.03.2019 7:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Mamy dziś na wyciągnięcie ręki teksty aktów prawnych, komentarzy i opinii do nich. Ale coraz częściej ograniczamy się do informacji z mediów społecznościowych i nie weryfikujemy ich - mówi Krzysztof Szczucki adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Porównawczego na WPiA Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

CBOS: Kobiety nie mają złudzeń, że zarabiają mniej

Dodano: 04.03.2019 7:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Coraz więcej kobiet czuje, że ma takie same szanse na rynku pracy jak mężczyźni na tych samych stanowiskach – wynika z najnowszego raportu CBOS. Większość nie ma jednak złudzeń, że w kwestii zarobków jest daleko od równouprawnienia.

Tagi: Coral, Kobieta
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Niedobór pracowników ogranicza inwestycje firm

Dodano: 26.02.2019 19:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Coraz więcej przedsiębiorstw ogranicza swoje inwestycje z powodu problemów ze znalezieniem odpowiednich pracowników - oceniają eksperci Konfederacji Lewiatan. Chociaż w ostatnim czasie bezrobocie wzrosło, to pracodawcy wciąż mają duże problemy z pozyskiwaniem pracowników.

Źródło: www.podatki.biz

reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone