czwartek, 19 września 2019 r.  Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Wiadomości z tagiem Brak  RSS
FPP/CALPE: Brak waloryzacji kontraktów budowlanych to 8 mld zł strat dla budżetu

Dodano: 17.09.2019 17:20 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Łączny koszt waloryzacji rekompensującej dotychczasowy wzrost cen, w odniesieniu do kontraktów zawartych przez GDDKiA i PKP PLK, wyniósłby 2,3 mld zł brutto, a ok. 0,8 mld zł z tej kwoty bezpośrednio wróciłoby do budżetu państwa, w związku z czym finalny koszt waloryzacji dla sektora finansów publicznych ukształtowałby się na poziomie niewiele ponad 1,5 mld zł, szacują Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) i Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE). Z analizy FPP i CALPE wynika też, że zaniechując waloryzacji państwo poniesie wyższe koszty - związane z m.in. dalszymi opóźnieniami inwestycji i ponownymi przetargami - razem ponad 8 mld zł straty dla budżetu.

WSA. Skonfliktowani rodzice podzielą się ulgą na dziecko po połowie

Dodano: 11.09.2019 13:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Z uzasadnienia: Wobec treści art. 27f ust. 1 pkt 1 ustawy o PIT, zakres wykonywania władzy rodzicielskiej przez każde z rodziców nie ma znaczenia, bowiem ustawodawca nie wprowadził takiego kryterium do wskazanej regulacji i co więcej, nie uzależnił od tego wielkości ulgi przypadającej na poszczególnego rodzica (...) Brak bowiem porozumienia rodziców, co do określenia proporcji przysługującej im ulgi, powoduje przyjęcie równego podziału ulgi także w sytuacji, gdy każdy z rodziców wykonuje władzę rodzicielską w różnym stopniu.

Tagi: Brak
Źródło: www.podatki.biz

BM Reflex: Spadki cen paliw na stacjach mogą wyhamować

Dodano: 06.09.2019 12:48 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Warszawa, 06.09.2019 (ISBnews/ BM Reflex) - Brak wyraźnego kierunku zmian cen na rynku hurtowym powoduje, że w najbliższym czasie ceny detaliczne powinny się stabilizować, wynika z komentarza rynkowego analityków Biura Maklerskiego Reflex.

Tagi: Biuro, Brak, Reflex
Źródło: https:

Brak zaświadczenia i wpisu w dowodzie rejestracyjnym

Dodano: 14.02.2019 6:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zdaniem organów podatkowych odliczenie 100% VAT od wydatków związanych z użytkowaniem w firmie samochodów dotyczy tych pojazdów, w przypadku których podatnik przeprowadził dodatkowe badanie techniczne potwierdzone stosownym zaświadczeniem i posiada odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym. Jednak sądy administracyjne prezentują inne stanowisko.

Źródło: biznes.interia.pl

Nowe obowiązki dla firm dotyczące podatków. Kara grzywny wzrosła do ponad 21 mln zł

Dodano: 13.02.2019 5:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy dotyczące raportowania schematów podatkowych obowiązują od ponad miesiąca. Już dziś wiadomo, że diametralnie wpłynęły na codzienne funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw. Nieprawidłowości w zakresie składania raportów stanowią przestępstwo skarbowe. Możliwa kara grzywny to nawet ponad 21 mln zł. Brak procedury wewnętrznej, którą muszą posiadać niektóre podmioty, jest zaś zagrożony sankcją do 2 mln zł.

Źródło: biznes.interia.pl

Polskie mleko podbija świat

Dodano: 05.10.2017 8:46 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Polacy debiutują w Nowej Zelandii. Brak dużych wolumenów surowców rolnych, którymi handluje się na giełdzie - tę bolączkę polskiego rolnictwa chcą rozwiązać ludzie z giełdy, czyli spółka Polish Dairy - informuje czwartkowy "Puls Biznesu". "Z giełdy papierów wartościowych i giełdy energii na giełdę produktów mlecznych. Mirosław Szczepański i Aleksander Kempiński stworzyli Polish Dairy. Ich półtoraroczny [...]

Źródło: www.pracamagazyn.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone