poniedziałek, 24 września 2018 r.  Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Wiadomości z tagiem Administracyjny  RSS
WSA o należytej staranności w VAT: Świadomy udział trzeba udowodnić

Dodano: 24.09.2018 13:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Teza, że podatnicy mogą łatwiej niż organ podatkowy odkryć oszustów nie jest poparta żadnymi dowodami i stanowi jedynie próbę przerzucenia odpowiedzialności za cudze zobowiązania na uczciwych podatników. Jednocześnie fizycznie przemieszczenia (dostarczenie) towaru co do zasady wyczerpuje pojęcie dostawy w rozumieniu VAT. Wyjątkiem jest sytuacja gdy na nabywcę nie zostanie przeniesione prawo do rozporządzania towarem jak właściciel, to znaczy gdy jest on w jakiś sposób ograniczony w swobodzie dysponowania towarem. Okoliczność tą winny wykazać organy podatkowe - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu.

Źródło: www.podatki.biz

Wydatek na cele mieszkaniowe to także zakup drugiego mieszkania - Naczelny Sąd Administracyjny przychylny dla podatników

Dodano: 14.09.2018 11:50 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Sprzedający nieruchomość może uniknąć zapłaty podatku, jeśli uzyskany z tego tytułu przychód przeznaczy na własne cele mieszkaniowe. Spory z fiskusem często koncentrują się wokół kwestii, kiedy zakup nowego lokum może zostać uznany za taki wydatek? Korzystne dla podatników stanowisko w tym przedmiocie zajął niedawno Naczelny Sąd Administracyjny.

Źródło: www.podatki.biz

Paliwo do służbowego auta wykorzystywanego do celów prywatnych nie stanowi odrębnego przychodu - NSA rozstrzygnął spór na korzyść pracowników

Dodano: 12.09.2018 13:36 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Zmiana ustawy o PIT nie rozwiała wszystkich wątpliwości co do tego, jak podatkowo rozliczać udostępnienie pracownikowi służbowego samochodu do celów prywatnych. Fiskus w dalszym ciągu stał na stanowisku, że paliwo do takiego pojazdu stanowi dla pracownika odrębny przychód, natomiast przedsiębiorcy byli zdania, iż objęte jest ono określonym w ustawie ryczałtem. W wyroku z dnia 10 lipca 2018 r. Naczelny Sąd Administracyjny przyznał rację podatnikom.

Źródło: www.podatki.biz

reklama

Copyright © 2008-2018 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone