czwartek, 19 września 2019 r.  Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Wiadomości z tagiem Adam  RSS
Prezes NBP: podniesienie pensji minimalnej w 2020 r. nie ma znaczenia dla inflacji

Dodano: 11.09.2019 17:44 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli nastąpi taki wzrost płacy minimalnej, jak przewiduje rząd, to wpływ tego na inflację w 2020 r. będzie minimalny – powiedział prezes NBP Adam Glapiński.

Tagi: Adam, Prezes
Źródło: https:

Glapiński: Gdyby koniunktura pogorszyła się mocno i nagle, możemy obniżać stopy

Dodano: 11.09.2019 17:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli koniunktura w Polsce pogorszyłaby się "znacząco i nagle", to bank centralny może obniżać stopy procentowe, uważa prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Adam Glapiński.

Glapiński: Wpływ propozycji PiS dot. płacy minimalny dla CPI, neutralny dla PKB

Dodano: 11.09.2019 16:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zapowiadane przez Prawo i Sprawiedliwość (PiS) podwyżki płacy minimalnej mogą mieć minimalny wpływ na inflację - max. o 0,1 pkt proc. w przyszłym roku i podobnie w kolejnym, natomiast wpływ na PKB zbilansuje się i będzie neutralny, szacuje prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Adam Glapiński.

PKO BP stawia na nowości dla przedsiębiorców. Rośnie oferta dla małych i średnich firm

Dodano: 08.09.2019 14:13 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Sektor finansowy uważnie przygląda się najnowszym rozwiązaniom technologiczny, w tym również tym z zakresu sztucznej inteligencji - mówi money.pl Adam Marciniak, wiceprezes zarządu PKO BP. W rozmowie z money.pl podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój opowiadał również o tym, co czeka na przykład przedsiębiorców współpracujących z bankiem. W najbliższym czasie mogą spodziewać się całego pakietu usług opartych np. o rozwiązania chmury cyfrowej. Dostęp do gigantycznej mocy obliczeniowej i wielu nowości będzie miał każdy, a wystarczy łącze internetowe. Więcej w materiale wideo.

Źródło: https:

Cyfrowa chmura szansą dla polskich firm. Przyniesie tańsze innowacje i nowe pomysły na biznes

Dodano: 08.09.2019 13:39 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Cloud computing jest przyszłością i podstawą każdej nowoczesnej gospodarki. W Polsce wykorzystanie usług cyfrowych wciąż jest na zbyt niskim poziomie - mówi w rozmowie z money.pl Adam Marciniak, wiceprezes PKO BP. Tymczasem chmura cyfrowa i rozwiązania IT są podstawą innowacji na Zachodzie. O tym, dlaczego polskie firmy powinny korzystać z rozwiązań chmury cyfrowej wiceprezes PKO BP opowiadał podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój. Więcej w materiale wideo.

Źródło: https:

Zniesienie limitu 30-krotności ZUS. "Będzie to problem dla gospodarki"

Dodano: 03.09.2019 11:22 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Zawsze podnoszenie kosztów pracy musi smucić kogoś, kto chce, by gospodarka się szybko rozwijała. Bo zwiększenie kosztów pracy powoduje złe efekty dla gospodarki - mówił w programie "Money. To się liczy" podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy rzecznik MŚP Adam Abramowicz. - Niech rządzący spojrzą na ryczałtowy ZUS, bo to jest szkodliwe rozwiązanie - dodał.

Glapiński: NBP ma zastrzeżenia do PPK

Dodano: 29.08.2019 7:37 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Wyeliminowanie głównych słabości pierwotnego projektu ustawy o pracowniczych planach kapitałowych wymagałoby daleko idących zmian - uważa prezes NBP Adam Glapiński. Dodał, że zmiana pojedynczych parametrów projektu nie zmieni krytycznej opinii banku na temat PPK.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

"Import węgla zwiększył zapasy i spowodował nadpodaż"

Dodano: 13.02.2019 11:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Duży import węgla zwiększył zapasy i spowodował nadpodaż na poziomie 1,5 mln ton w samej tylko grupie sortymentów średnich - wskazuje wiceprezes Polskiej Grupy Górniczej ds. sprzedaży Adam Hochuł. Jak zaznaczył, może to wpływać na wyniki bieżących negocjacji cenowych.

Źródło: biznes.interia.pl

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2019 biznes.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone